Zderzenie Tesli Model 3, Toyoty RAV4, BYD i jeszcze jednego auta w Chinach. Widać na nim przeznaczoną na rynek chiński Teslę oraz zalegającą na niej Toyotę RAV4. Kobieta jadąca Modelem 3 wyszła ze zdarzenia bez szwanku – na nagraniu zabiera z samochodu kurtkę.

Kolizja z udziałem Tesli Model 3

Nie do końca wiadomo, co zaszło. Mamy jednak przed oczyma efekty zdarzenia: Toyota RAV4 wisi podwoziem na Tesli Model 3, jej prawe tylne koło spoczywa dość luźno na dachu (odległość między oponą i nadwoziem jest większa niż normalnie), lewe tylne koło wisi poza sylwetką Tesli, a przód opiera się na drodze.

Wygląda na to, że do kolizji doszło przy stosunkowo niewielkiej szybkości, bo w Modelu 3 nie uruchomiły się żadne poduszki bezpieczeństwa. Na otwierającym ujęciu można dostrzec, że kobieta zdaje się być zdenerwowana, ale chyba nic jej się nie stało.

Według badań amerykańskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Tesla Model 3 daje dziś najwyższe gwarancje w Ameryce, że kierowca i pasażer wyjdą z wypadku bez szwanku. Na drugim miejscu uplasowała się Tesla Model S, na trzecim – Model X:

> Najbezpieczniejsze samochody na świecie według NHTSA: 1/ Tesla Model 3, 2/ Model S, 3/ Model X

Również w Europie Tesla Model 3 uzyskała 5 na 5 gwiazdek EuroNCAP i bardzo wysokie noty szczegółowe:

> Tesla Model 3 = 5 gwiazdek w Euro NCAP [wideo]

Jeden z internautów, który zobaczył nagranie z Chin, skomentował z przekąsem, że żałuje, że dach nie jest równie odporny na pękanie [jak na obciążenie innymi samochodami]. I zaprezentował zdjęcie rysy ciągnącej się przez całą powierzchnię szklaną na swoim samochodzie. Musiał przez nią wymienić dach:

Koszt wymiany szyby na panoramicznym dachu Tesli Model 3 to 850 dolarów za powierzchnię szklaną plus robocizna (źródło). To oznacza równowartość dokładnie 4 tysięcy złotych – ale nie wiemy, czy jest to faktyczny koszt części w Polsce.

> Tesla składa wniosek patentowy na nowe ogniwa NMC. Miliony kilometrów przebiegu i znikoma degradacja

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.6]