Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Bloomberga, Tesla planuje zwiększenie mocy przerobowych w fabryce w Fremont (Stany Zjednoczone). W ostatnich dniach kwartału osiągnięto poziom około 1 000 egzemplarzy Modelu 3 na dobę, podczas gdy średnia dla trzech miesięcy wyniosła 797 sztuk na dobę.

Tajemnicza zapowiedź wzrostu produkcji w Tesli

Z e-maila, który Jerome Guillen, przewodniczący działu Automotive w Tesli, rozesłał do pracowników, wynika, że fabryka w Fremont przygotowuje się do zwiększenia liczby produkowanych egzemplarzy oraz że pracownicy będą „zachwyceni nadchodzącymi wydarzeniami” (źródło). Nie zdradził on jednak konkretnie, o co chodzi.

Zachwyt pracowników najłatwiej wywołać dając im premię, podwyżkę albo zmniejszając obciążenie, więc pierwszym pomysłem, który przychodzi na myśl, jest dodatkowa automatyzacja linii produkcyjnych przy utrzymaniu pensji na dotychczasowym poziomie. Niewykluczone jednak, że firma szykuje jakąś inną niespodziankę, na przykład urozmaicenie pracy przez wprowadzenie nowego wariantu auta – choćby Tesli Model Y [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Zgodnie z komunikatem przewodniczącego, firma osiągnęła rekordy wydajności i efektywności na wszystkich liniach produkcyjnych, zarówno w Fremont, jak i w Nevadzie. Co ciekawe, miało to dotyczyć także jakości wytwarzanych aut. Z opublikowanych wcześniej danych wynika, że produkowano średnio 797 egzemplarzy Modelu 3 i 160 sztuk Modeli S i X na dobę, ale pod koniec kwartału mocno przyspieszono z Modelem 3.

> Rekord w Tesli: 95,2 tysiąca dostarczonych aut, w tym 77,55 tys. Tesli Model 3. Najlepszy kwartał w historii

Zdjęcie otwierające: fabryka Tesli w Fremont (c) Top Gear / YouTube

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]