Bloomberg wyliczył, że Tesla przepala 8 tysięcy dolarów na minutę. Z zasobami gotówki, które firma obecnie posiada, bankructwo przyjdzie przed świtem w poniedziałek 6 sierpnia 2018 roku. Żeby się przed nim obronić, firma musi zebrać dwa miliardy dolarów do połowy 2018 roku.

Bankructwo Tesli nastąpi lada chwila

Bob Lutz, wiceprezes General Motors, a wcześniej członek kadry kierowniczej BMW i Chryslera, twierdzi, że Elon Musk nie jest zbyt dobrym biznesmenem. I choć jego idee dotyczące ratowania planety są piękne, to Tesla wypadnie z rynku przed 2019 rokiem.

> Tesla Model 3 Long Range: bateria 75 kWh, moc 224 KM, moment obrotowy 3 700 Nm!

Tesla zbankrutuje, jeśli nie zbierze 2 miliardów dolarów

Jeszcze dalej posunął się Bloomberg, który przez ostatni rok gromadził dane na temat finansów Tesli. Dziennikarze obliczyli, że firma przepala 8 tysięcy dolarów na minutę, 480 tysięcy dolarów w godzinę. Daje to równowartość 28,4 tysiąca złotych na minutę i 1,7 miliona złotych (!) na godzinę. Jeśli firma nadal będzie marnować pieniądze w tym tempie, zbankrutuje w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku.

Niedawna premiera Tesla Semi i Tesla Roadster bardzo pomogła sceptykom. Cały świat zauważył, że Tesla bierze od wielbicieli marki nieoprocentowaną pożyczkę. W przypadku Roadstera z serii „Założycielskiej” jest to 250 tysięcy dolarów pożyczone na trzy lata, co daje firmie dodatkowy milion dolarów już przy każdych czterech zdecydowanych nabywcach. Przy normalnej wersji Roadstera jest to już „tylko” 50 tysięcy dolarów od rezerwacji.

Jednak eksperci Bloomberga twierdzą, że to grosze – do połowy 2018 roku Tesla potrzebuje zebrać aż 2 miliardy dolarów. W przeciwnym razie skończą się jej pieniądze.

> Co się dzieje ze zużytymi bateriami z samochodów elektrycznych? Nie, wcale nie trafiają na wysypisko

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 46 głosów Średnia: 4.4]