Zaskakująca informacja Tesli. Producent zapowiedział uruchomienie centrum projektowego w Państwie Środka, które zajmie się zbudowaniem „samochodu w chińskim stylu”. Na załączonej ilustracji pokazano szkic nawiązujący do Tesli Model 3/Y, ale sprawiający wrażenie auta nieco mniejszego od tych modeli.

Chiński samochód Tesli będzie tanim elektrykiem dla masowego odbiorcy?

Podczas otwarcia Gigafactory 3 w Chinach Elon Musk wiele mówił o planach dotyczących samochodów powstających w Państwie Środka. Pojawił się też pomysł, by uruchomić tam centrum projektowe. To świadectwo sporego zaufania do Chińczyków, bo marki premium stamtąd sięgały raczej po projektantów europejskich.

Cytowany przez portal Electrek szef Tesli stwierdził wtedy, że Chiny dysponują „najlepszymi dziełami sztuki na świecie” (źródło).

Teraz Tesla opublikowała oficjalną informację w tej sprawie, ogłosiła uruchomienie centrum projektowego i inżynierskiego, oraz zaprosiła zainteresowanych do aplikowania o pracę (źródło). Do informacji dołączono rysunek samochodu, który nieco przypomina Teslę Model 3/Y:

Oczywiście nie jest to chiński projekt samochodu, bo centrum projektowe w Państwie Środka dopiero powstaje. Zasadnicze pytanie brzmi, czy jest to sugestia kierunku, w którym chciałaby iść Tesla? Czy przy zajętym segmencie E-SUV (Model X) i D-SUV (Model Y) producent zechce zejść niżej, do poziomu B/C-SUV, by stworzyć tanią Teslę dla mas? A może chce mieć kolejny projekt dużego crossovera/SUV-a coupe?

Wiemy na pewno, że Musk chciałby, żeby chińskie centrum stworzyło samochód elektryczny, który trafi na globalny rynek. Obierze kierunek na auto droższe czy tańsze?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]