Podczas targów gier E3 Elon Musk zaprezentował Model 3 z uaktualnionym podsystemem gier wideo. W jego ramach uruchomiono tytuły Cuphead i Beach Buggy Racing 2. Jeśli szef Tesli zrealizuje swoją obietnicę dotyczącą Robotaxi, możemy mieć do czynienia z zupełnie nowym, gigantycznym rynkiem usług rozrywkowych, które będą dostępne tylko w Teslach.

– Dlaczego znowu siedzisz w samochodzie?
– Oglądam nowy sezon Home MD i czekam, aż mi się ściągnie Half-Life 3.

Pod koniec 2018 roku Tesla dodała do samochodów kilka gier. Elon Musk od razu jednak zastrzegł, że to dopiero początek oraz że z czasem oferta będzie rozszerzana. O tym, jak będzie przebiegała ekspansja, opowiedział podczas targów E3. Wygląda na to, że wszystko jest już zaplanowane…

W chwili, gdy auto stoi na parkingu, a my w nim siedzimy, bo odpoczywamy lub czekamy na kogoś, zyskamy dostęp do gier wideo. Nie wszystkie będą zainstalowane w samochodzie, ponieważ komputer Tesli nie został pomyślany jako konsola – ale da się je ściągnąć z internetu. Do Tesli możliwe będzie podpięcie kontrolera z Xboksa lub PlayStation, a w wyścigówkach sterowanie będzie odbywało się z wykorzystaniem kierownicy.

Temat jest o tyle ciekawy, że może stworzyć zupełnie nowe rynki. Samochód – dokładnie tak, jak w naszym dialogu na górze – może stać się mobilnym centrum rozrywki. Kiedy będzie prowadził się sam, czy to na Autopilocie, czy w ramach kursu Robotaxi, my będziemy mogli pograć, obejrzeć serial lub telewizję. Część usług może być darmowa, inne mogą wymagać uiszczenia drobnej opłaty, gdy pasażer zechce dokończyć oglądanie lub grę w domu.

> Śpiący człowiek przejechał 48 kilometrów na Autopilocie i… pojechał dalej

Na całym świecie telewizja notuje spadki na rzecz smartfonów: rozrywka przeniosła się na drugi, mniejszy ekran, który zawsze nosimy ze sobą w kieszeni. Kierunek, w którym rozwija się Tesla, zapowiada próbę odcięcia kawałka tego tortu. Zaczyna się od gier, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozszerzyć ofertę o filmy [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Z tego punktu widzenia jeszcze bardziej oczywisty staje się wybór producenta. Prawdopodobnie właśnie dlatego w Tesli Model 3 postawiono na poziomy, klasyczny wyświetlacz LCD zamiast liczników połączonych z pionowymi ekranami jak w Tesli Model S i X.

Warto obejrzeć:

AKTUALIZACJA. Mniej więcej godzinę po naszym tekście Tesla poinformowała, że udostępnia Beach Buggy Racing 2 wszystkim właścicielom samochodów:

Kiedyś pytało się kolegi, ile ma melodyjek w zegarku. Wkrótce będziemy pytać, jakie ma gry w Tesli…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]