Od początku 2019 roku Tesla dostarczyła w Norwegii już niemal 13 tysięcy egzemplarzy Modelu 3. Producent przeskoczył tym samym Forda Sierrę i Volkswagena Golfa. W całej historii kraju tylko jeden samochód sprzedawał się lepiej – był to VW Beetle.

Tesla = dokładnie 12 733 egzemplarze*, VW Beetle = 16 699 egzemplarzy

*) patrz Aktualizacja na dole

Rekord Garbusa pochodzi z 1969 roku, gdy samochód dosłownie zmotoryzował norweskie drogi. Ford Sierra trafił na podium w 1986 roku, a Volkswagen Golf – w 2017 roku. Tesla Model 3 pnie się powoli na szczyt, producent musi sprzedać około 4 tysięcy egzemplarzy, żeby auto ustanowiło rekord wszech czasów. Co jest do zrobienia, jeśli wziąć pod uwagę, że auto zagarnęło dla siebie aż 12 procent całego rynku samochodów nowych.

Wśród Norwegów największą popularnością cieszy się Tesla Model 3 Long Range, która stanowi 10,7 tysiąca aut. Na drugim miejscu dojeżdża Tesla Model 3 Performance (1,2 tysiąca aut), a dopiero na trzecim znajdziemy najtańszą Teslę Model 3 Standard Range Plus (0,7 tys. aut). Co ciekawe, w tym roku dwóm osobom udało się również zamówić Teslę Model 3 Mid-Range.

> Tesla 3 Mid-Range z większym zasięgiem: 425 zamiast 418 km

Najchętniej wybierany kolor to czarny (5,1 tys.), drugi jest szary (3 tys.), trzeci – niebieski (1,8 tys.). Tylko jedna osoba zdecydowała się na kolor jasnoszary (srebrny, źródło).

Z podobną dominacją Tesli Model 3 mamy do czynienia w Holandii: od początku roku w kraju nabywców znalazło 10 089 egzemplarzy Tesli Model 3, co sprawiło, że samochód wylądował na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych aut. Mowa oczywiście o wszystkich rodzajach samochodów, wliczając w to auta spalinowe.

Na drugim miejscu dojechał Volkswagen Polo, na trzecim – Ford Focus:

> HOLANDIA. Tesla Model 3 najlepiej sprzedającym się samochodem w roku 2019 (do teraz)

Aktualizacja 2019/09/21, 18.20

Podaliśmy dokładną zamiast przybliżonej liczbę zarejestrowanych Tesli Model 3 w Norwegii za stroną Teslastats.no. Zaktualizowaliśmy też odpowiednio śródtytuł i jedno ze zdań.

Zdjęcie otwierające: zielona Tesla Model 3 w Norwegii. Ten kolor nie jest dostępny, więc prawdopodobnie doszło do oklejenia auta (c) Mark Pettit / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]