JD Power (właściwie: J.D. Power) opublikowało wyniki swojej corocznej ankiety na temat jakości samochodów. Amerykanie – bo to wśród nich przeprowadzane jest badanie – najbardziej narzekali na Teslę (ostatnie miejsce), chwalili natomiast Dodge’a i Kię. Poniżej średniej wypadła też Toyota czy Porsche.

Amerykanie wolą raczej amerykańskie?

Ankieta JD Power dotyczy pierwszych 90 dni posiadania auta. Liczba punktów w rankingu oznacza liczbę problemów na 100 samochodów. W zestawieniu błyszczą: 1/ Dodge (136, 1,36 problemu na egzemplarz), 2/ Kia (136), 3/ Chevrolet (141), 4/ Ram (141), 5/ Genesis (142).

Wysoko jest też GMC, Volkswagen, Jeep, Lexus. Poniżej średniej wypada Infiniti, BMW, Toyota, Honda, Acura czy Porsche. Najgorzej wśród oficjalnie zbadanych marek prezentuje się Audi (miejsce przedostatnie) i Land Rover (miejsce ostatnie). Marką, która nie została w pełni przebadana i której wyniki oszacowano na podstawie dostępnych danych (głosy zebrane w 35 spośród 50 stanów), jest Tesla:

Ankiety prowadzono od lutego do maja 2020 roku, dotyczyły samochodów z rocznika modelowego (2020). Najbardziej narzekano na systemy multimedialne (1/4 wszystkich problemów), rozpoznawanie głosu, współpracę ze smartfonami, ekrany dotykowe, nawigację i Bluetooth.

> Stare komputery Tesli z danymi użytkowników na sprzedaż. Również w Europie [InsideEVs]

JD Power oficjalnie zastrzega, że wyniki badania mogą nie być istotne statystycznie oraz informuje, że w bieżącym roku pytania zostały przeprojektowane. Są bardziej szczegółowe, dlatego mogą wykrywać większą liczbę wad. Spośród modeli najlepiej wypadł Chevrolet Sonic, w którym występowało średnio 1,03 problemu na samochód.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: dziwnie się patrzy na ranking, w którym Jeep wypada lepiej niż rynkowa średnia, a Toyota czy Honda prezentują się gorzej…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]