Porsche powinno mocno przyspieszyć z Taycanem, w przeciwnym razie z firmą będzie źle. Według najnowszych raportów dotyczących sprzedaży aut, w trzecim kwartale 2018 roku Tesla wyprzedziła zarówno Jaguara, jak i Porsche w liczbie dostarczonych samochodów. Porównujemy sprzedaż globalną, chociaż Model 3 nadal dostępny jest tylko w Ameryce Północnej!

Producent samochodów elektrycznych przeskakuje kolejnych producentów spalinówek

W trzecim kwartale 2018 roku Tesla dostarczyła nowym właścicielom 83,5 tysiąca samochodów, z czego większą część stanowiły egzemplarze Tesla Model 3. Porsche miało w miarę stabilny kwartał i sprzedało 66 tysięcy samochodów. Jaguar zanotował zjazd do 41,9 tysiąca aut (sprzedaż detaliczna).

Dodajmy, że Porsche i Jaguar wytwarzają przede wszystkim auta spalinowe, a elektryczny Jaguar I-Pace powstał do dziś w liczbie zaledwie kilkuset egzemplarzy. Tesla z kolei – co jest powszechnie wiadome – produkuje tylko samochody elektryczne.

> Bloomberg: Tesla wyprodukowała już 100+ tysięcy egzemplarzy Tesla Model 3

Porsche wygrywa jeszcze z Teslą, gdy chodzi o sumaryczną sprzedaż w roku 2018 (górny wykres): niemiecki producent dostarczył 196,6 tysiąca samochodów, podczas gdy Tesla osiągnęła tylko 154,2 tysiące aut. Trudno powiedzieć, czy przy obecnym tempie produkcji Amerykanie zdołają wyprzedzić swojego europejskiego konkurenta do końca roku. Gdyby tak się stało, trzeba by zacząć mówić o kryzysie w Porsche oraz o podkradaniu klientów przez Teslę.

Pierwszym prawdziwym konkurentem Tesla Model S ze stajni Porsche ma być Porsche Taycan:

Porsche Taycan: cena, dane techniczne i wszystko, co wiemy

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 20 głosów Średnia: 4.6]