Kilkanaście godzin temu opisywaliśmy spekulacje na temat tego, dlaczego szyby Tesli Truck / Cybertrucka uległy uszkodzeniu podczas premiery na żywo. Teraz Elon Musk zamieścił na Twitterze nagranie z próby przeprowadzonej tuż przed prezentacją.  Szyba wytrzymuje uderzenie.

Uszkodzone szyby Cybertrucka

Franz von Holzhausen, główny projektant Tesli, testuje rzut ze sporego zamachu. Wygląda on na większy niż podczas oficjalnej premiery. Szyba się ugina, ale kulka odskakuje od samochodu. Jest tak, jak mówił Elon Musk – na powierzchni nie widać nawet zarysowania:

Nagranie można znaleźć na Twitterze Elona Muska TUTAJ.

Niewykluczone, że szyby zostały zbudowane z alonu, czyli spieku ceramicznego na bazie aluminium, który stosuje się m.in. w kamizelkach kuloodpornych. Ze względu na skład nazywa się go czasem „przezroczystym aluminium” – nazwa pochodzi z serii Star Trek. Przy czym są to tylko spekulacje na bazie informacji rzucanych mimochodem przez Muska na Twitterze:

> Dlaczego okna Cybertrucka się stłukły, chociaż szyby były z metalu i nie powinny? [próby wyjaśnienia]

Jako ciekawostkę dodajmy, że po premierze Cybertrucka pokazaliśmy samochód dwóm napotkanym w windzie sąsiadom. Obydwaj zdziwili się, że takie auto w ogóle istnieje i ktoś planuje je produkować. Ale najbardziej symptomatyczna była wypowiedź jednego z nich, która sprawiła, że na ten „nieudany” eksperyment spojrzeliśmy z nieco innej perspektywy:

Sąsiad: A skąd te ślady na szybach?
Ja: Rzucali w nie dużą metalową kulą, żeby sprawdzić, czy wytrzymają.
Sąsiad (robi wielkie oczy): I nie rozwaliły się w drobny mak? One mają być kuloodporne?

Produkcja samochodu wystartuje pod koniec 2021 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 3.4]