Nasi Czytelnicy zapewne zauważyli, że pierwsza wersja poprzedniego tekstu o Nextmove mówiła o tym, że firma zrezygnowała z pozostałych 85 Tesli, które były zamówione. W ciągu kilkunastu minut wprowadziliśmy aktualizację, z której wynikało, że to Tesla anulowała zamówienie na samochody, ponieważ tak twierdziło Nextmove. Okazuje się, że wersja zależy od firmy wygłaszającej oświadczenie.

Kto anulował zamówienie na 85 Tesli Model 3?

Według relacji Nextmove, firma zażądała gwarancji, że kolejne 85 spośród 100 zamówionych samochodów nie będą posiadały wad, które miało 11 z 15 pierwszych aut. Miała wtedy otrzymać ultimatum od Tesli: 24 godzin na zmianę decyzji. Wobec jej braku, kalifornijski producent miał anulować zamówienie na pozostałe samochody, co sprawiło, że Nextmove nie spełniło swojego marzenia, by mieć największą flotę Tesli Model 3 w kraju.

„Anulowane. Tesla anulowała wszystkie Modele 3 dla Nextmove” (c) Nextmove

Tesla zapytana przez portal TeslaMag twierdzi, że wyglądało to nieco inaczej (źródło). Zgodnie z oświadczeniem firmy „Nie jest prawdą, że Tesla anulowała zamówienie, ponieważ klient postanowił nie przyjmować dostaw gotowych samochodów. Uważamy, że klient [=Nextmove] odmówił przyjęcia pozostałych samochodów nie tylko z powodu problemów z jakością, ale ze względu na rozczarowanie wynikiem innego sporu z początku roku”.

> „Tesla sama zgotowała sobie piekło”. Nextmove: Nie kupiliśmy 85 ze 100 zamówionych wcześniej Modeli 3 [akt.]

Z komunikatu wynika zatem, że to Nextmove zdecydowało się nie przyjmować gotowych już samochodów, czyli zrezygnowało z dostawy. Możliwe, że właśnie w tym momencie Tesla faktycznie anulowała zamówienie, choć deklaruje, że wady aut były właśnie usuwane. Co więcej: Nextmove miało w tym czasie zamówić kolejną serię Modeli 3.

Amerykański producent ogłosił niedawno uruchomienie 30 centrów serwisowych na całym świecie (w tym także jedno w Polsce). Oprócz tego planuje zwiększenie liczby mobilnych serwisów o ponad 50 procent. Dostępność mechaników miałaby się zatem zwiększyć pięciokrotnie.

Zdjęcie otwierające: (c) Nextmove

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]