Od jednego z naszych Czytelników, który jeździ Tesla Model S, otrzymaliśmy informację, że właśnie otrzymał aktualizację do 9. wersji oprogramowania. Niestety, w pakiecie dla naszego kraju nie ma Navigate on Autopilot / Autopilot Drive on Navigation, czyli mechanizmu Autopilota uwzględniającego wskazówki nawigacji GPS.

Tesla Software Update 9 – aktualizacja z licznymi zmianami

Naszemu Czytelnikowi najbardziej rzuciła się w oczy jedna zmiana: Tesla wyświetla nie tylko poprawne sylwetki pojazdów – samochodów ciężarowych, osobowych, motocykli – ale nawet pieszych na przejściach!

W wersji dla Ameryki Północnej i tylko Ameryki Północnej nowa wersja oprogramowania posiada wyczekiwaną funkcję Navigate on Autopilot (źródło). Dzięki niej właściciele samochodów z pakietem Rozszerzonego Autopilota (ang. Enhanced Autopilot) będą mogli na Autopilocie zjeżdżać z dróg szybkiego ruchu i wjeżdżać na nie. Funkcja przyda się, bo Autopilot będzie na bieżąco śledził warunki na drodze i w razie potrzeby zasugeruje alternatywną ścieżkę.

> Tesla zaczyna działać jak Amazon? Ceny Modelu 3 skaczą w tę i z powrotem

Oprócz tego wszyscy dostaną zaktualizowany interfejs z odświeżonymi i poukładanymi kontrolkami, które przypominają raczej nowoczesny system operacyjny niż mechanizm kontroli samochodu.

Ekrany kontrolne w kolejnych wersjach oprogramowania Tesli: od v6 (po lewej) do v9 (po prawej) (c) Electrek

Pojawi się też:

  • możliwość wykorzystania przedniej kamery w roli kamerki samochodowej,
  • ograniczenie mocy samochodu na parkingu, gdy przed nim znajduje się przeszkoda (żeby samochody „same” nie przyspieszały nie wjeżdżały do sklepów),
  • rozbudowaną informację o trasie w nawigacji GPS, wliczając w to dane o ruchu drogowym,
  • dodatkowe ostrzeżenie przed pojazdem w martwym polu w postaci linii podświetlanej na czerwono,
  • gry Atari.
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]