W najnowszym firmware 2020.12.5 – na razie dostępnym wyłącznie dla uczestników programu „early access” (ang. wczesny dostęp) – pojawia się możliwość poglądu wideo z poziomu ekranu w samochodzie. Aplikacja Dashcam Viewer pozwala na obejrzenie zarówno klipów z Sentry Mode, jak też z jazdy.

Aktualizacja 2020/04/08, godz. 8.18: oprogramowanie od wczoraj trafia do właścicieli Tesli Model 3 na całym świecie.

Tesla firmware 2020.12.5 – co nowego?

Możliwość podglądu filmów zgromadzonych w pamięci samochodu to jedna z najbardziej pożądanych opcji w Teslach od czasu, gdy wprowadzono Sentry Mode (pol. Tryb Wartownika). Wygląda na to, że funkcja będzie dostępna od oprogramowania w wersji 2020.12.5, które trafiło do wybranych użytkowników programu early access.

Dashcam Viewer – bo tak nazywa się funkcja podglądu nagrań z jazdy i Sentry Mode – uruchamiany jest przez kliknięcie ikonki Dashcam (kamera samochodowa z czerwoną diodą) -> Launch Viewer na górze ekranu. Jak informuje instrukcja, pliki wideo będą posortowane po datach, lokalizacji i miniaturkach.

> Nowinki w Tesli Model Y? Sandy Munro: Osłonki przewodów, odlew tyłu, belka odkształcalna. I uwaga na felgi!

Na ekranie widoczne są ujęcia z czterech kamer samochodu: przedniej, tylnej, lewej i prawej. Wybór jednej z nich spowoduje wyświetlenie na głównym ekranie właściwego podglądu. Twórca twitta twierdzi, że mignęło mu, że odtwarzaczem plików jest Gstreamer. Na miniaturce widać, że podgląd będzie miejscem, z którego da się skasować zbędne pliki (ikonka kosza, źródło):

Jeśli testowanie oprogramowania pójdzie zgodnie z planem, software 2020.12.5 powinno trafić do oficjalnego kanału w ciągu nadchodzących tygodni.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]