Użytkownik YouTube Tesla Kid nagrał przelot dronem nad miejscem, w którym powstanie europejska fabryka Tesli, Tesla Gigafactory 4. Wygląda na to, że firmie Elona Muska udało się oczyścić teren z drzew do końca lutego, a w niektórych miejscach rozpoczęto już przygotowania pod budowę.

Tesla Gigafactory 4. Niemcy: Czy będziemy lepsi od Chińczyków?

Gdy w internecie pojawiają się informacje na temat postępów prac przy Gigafactory 4, niektórzy Niemcy zastanawiają się, czy uda im się osiągnąć tempo prac zbliżone do tego, które widzieli w Szanghaju (Chiny; Tesla Gigafactory 3). Tamto było rekordowe, w niecały rok od momentu startu budowy fabryka działała i wytwarzała pierwsze egzemplarze Tesli Model 3.

> Tesla gromadzi Tesle Model Y na parkingu przy fabryce. Dostawy już od 15 marca

W nagraniu z drona przygotowanym przez Tesla Kid widać, że kalifornijski producent oczyścił 90 hektarów lasu, które wcześniej oznaczano jako przeznaczane do wycięcia w fazie I. W fazie IB (pierwszej „B”) usunięte zostaną kolejne 63 hektary plantacji sosny. Tesla zapowiada, że zrównoważy tę wycinkę sadząc w innym miejscu trzy razy tyle drzew.

Spieszono się, ponieważ w marcu rozpoczyna się okres godowy ptaków. Gdyby nie ukończono wycinki przed jego startem, firma musiałaby się wstrzymać z wszelkimi pracami do późnej jesieni, kiedy potencjalne pisklęta stałyby się już dojrzałe.

Elon Musk chciałby, żeby europejska fabryka Tesli była gotowa w połowie 2021 roku. Mają z niej wyjeżdżać Tesle Model Y, będą w niej też produkowane zespoły napędowe, baterie i ogniwa. Niewykluczone, że te ostatnie zostaną wyposażone w ulepszoną chemię pozwalającą na niższe koszty produkcji, a może też wyższe zasięgi:

> Tesla Roadrunner: nowy projekt, masowa produkcja baterii za 100 dolarów / kWh. Również dla innych firm?

Oto nagranie z drona, z którego pochodzą powyższe ujęcia:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 2.3]