Tesla atakuje w Korei Południowej. Elon Musk będzie usiłował podbić rynek, którego nie jest w stanie zaspokoić nawet rodzimy producent. Dostępny w Korei Południowej Model 3 rozpoczyna się od 52,4 miliona wonów, co oznacza równowartość 166 tysięcy złotych. Ale kiedy uwzględnić dopłaty…

Tesla w Korei Południowej tańsza niż w Polsce. I upoważnia do dopłat

Najtańszy jest Tesla Model 3 Standard Range Plus, który w Korei Południowej kosztuje – jak wspomnieliśmy – około 166 tysięcy złotych. Rządowa dopłata do samochodów czysto elektrycznych to 9 milionów wonów, czyli równowartość 28,5 tysiąca złotych. Ale niektóre regiony oferują jeszcze swoje, lokalne dopłaty do aut zeroemisyjnych, które sumują się nawet do 20 milionów wonów (źródło).

Efekt? Mieszkańcy niektórych obszarów Korei Południowej mogą kupić Tesla Model 3 w cenie wynoszącej, uwaga, niecałe 103 tysiące złotych! Dla porównania: w Polsce ten wariant nie kwalifikuje się na razie do dopłat, a jego bazowy koszt zakupu zaczyna się od około 214 tysięcy złotych.

> Aktualne ceny Tesli w Polsce [sierpień 2019]: od 214 tysięcy złotych za Model 3

Samochód dostępny jest w Korei Południowej w tych samych wersjach wyposażeniowych, co w Europie: Standard Range Plus, Long Range i Performance. Rzecz jasna nie jest to pierwsza seria aut sprzedawana w ojczyźnie Hyundaia – amerykańska firma oferuje  Modele S i X od marca 2017 roku. Oprócz tego Tesla dysponuje tam siecią 22 Superchargerów i 172 półszybkich stacji ładowania.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]