Dziś, w poniedziałek, 30 grudnia 2019 roku, Tesla rozpoczęła oficjalne dostawy Tesli Model 3 produkowanej w chińskiej Gigafactory 3. Pierwsze 15 samochodów trafiło do pracowników producenta. Oznacza to, że fabryka może zaspokajać potrzeby klientów Państwa Środka w mniej niż rok od momentu ogłoszenia jej budowy.

Parking pod Gigafactory 3 pełen, dostawy ruszyły

Pierwsze testowe partie samochodów zostały wyprodukowane w chińskiej Gigafactory 3 już w październiku 2019 roku. Kilka tygodni później Tesla uzyskała ostateczne pozwolenie na sprzedaż aut wytwarzanych w lokalnej fabryce – i właśnie startuje z całym procesem.

Dokładnie tak samo było w amerykańskich zakładach, gdzie z zakupu Modelu 3 mogli najpierw skorzystać wyłącznie pracownicy Tesli. Później okazało się, że jest to przedłużony pakiet testów beta samochodu. Zatrudnionych w amerykańskiej Gigafactory 1 proszono, by nie udostępniali informacji na temat aut.

> Lotos wprowadzi opłaty na stacjach ładowania Niebieski Szlak. Jedna stała kwota w wysokości 20-30 zł?

Trudno się jednak spodziewać, żeby te same obostrzenia dotyczyły Chińczyków. Model 3 jest masowo produkowany od około dwóch lat i wszyscy wiedzą, jak działa i jak wygląda:

Mieszkańcy Chin, którzy mieli okazję znaleźć się w pobliżu Gigafactory 3, informują, że parking jest niemal pełny, a z zakładów regularnie wyruszają transporty z autami. W tej chwili osiągnięto wydajność około 1 000 Modeli 3 na tydzień, czyli 143 egzemplarzy samochodu na dobę.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]