Czujni dziennikarze Electreka wychwycili w konfiguratorze Tesli nowe oznaczenia Modelu 3. Spekulowaliśmy, że Tesla 3 z napędem na obie osie (AWD) otrzyma oznaczenie Tesla Model 3 75D. Okazuje się jednak, że będzie to „Tesla Model 3 Dual Motor”.

Tesla Model 3 Dual Motor dla wersji AWD i Performance

Tesla Model 3 AWD – czyli w wariancie z napędem na obie osie, po jednym silniku na każdą oś – będzie miała opis „DUAL MOTOR” po prawej stronie samochodu. Z kolei Model 3 Performance otrzyma identyczny napis, ale zostanie on dodatkowo podkreślony na czerwono (źródło). W żadnej z wersji nie widać nawiązania do pojemności baterii, co było charakterystyczne dla Tesli S oraz X.

> Jak wygląda elektryczna Kia Niro EV: wnętrze + z zewnątrz [WIDEO]

Kolor czerwony pojawia się w oznaczeniach innych marek. Na przykład auta grupy Volkswagena przez pewien czas miały tym więcej czerwonych liter, im mocniejszym silnikiem dysponował samochód:

Oznaczenia silników 1.4, 1.8 i 2.0 TSI stosowane przez pewien czas w grupie aut Volkswagena (c) AliExpress

Tesla z kolei wykorzystywała inną symbolikę. Kolor czerwony pojawiał się na literce „D” oznaczającej napęd na obie osie (AWD) oraz na literce „P” symbolizującej wariant o znacznie wyższej mocy (Performance). Liczba zaś symbolizowała przybliżoną pojemność baterii w kilowatogodzinach. Na przykład „P100D” symbolizowało wzmocnioną wersję Tesli („P”) z napędem na obie osie („D”) i baterią o pojemności 100 kWh:

Ilustracja otwierająca: oznaczenie Tesla Model 3 Performance (c) Electrek

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]