Pod koniec minionego roku w konfiguratorze Tesli pojawiła się możliwość zamówienia samochodu bezpośrednio do Polski. Od naszych Czytelników wiemy, że dostawy planowane były na drugi kwartał i… są, ruszyły! Pan Tomek właśnie odebrał w Polsce swoją nową Teslę Model 3. Bez pośrednika.

Tesla do Polski bez pośrednika: Tradisa Automotive, dodatkowe kilka tysięcy złotych za transport

Samochód zamawia się i opłaca bezpośrednio w Tesli. Pan Tomek otrzymał swoją Teslę Model 3 Performance wczoraj. Auto przyjeżdża na lawecie pod dom, transportem zajmuje się wyznaczona przez producenta firma Tradis Tradisa Automotive. Warunkiem zwolnienia z depozytu VAT – tj. podwójnego opłacania VAT-u – jest właśnie odbiór przez Tradisa Automotivea i upoważnienie ich do złożenia deklaracji.

Jak zdradził nam Pan Tomek, koszt takiej dostawy to niecałe 1,5 tysiąca euro, czyli nieco ponad 6,6 tysiąca złotych. Nasz Czytelnik zauważył też, że wczoraj przez Poznań przejechały dwie lawety z ośmioma samochodami każda. Zostawiły trzy Tesle Model 3 i pojechały dalej w Polskę.

Z innych informacji dotyczących Polski: nasze warszawskie centrum serwisowe – jedyne w Polsce – ma kategorię „lite”. Oznacza to, że zajmuje się tylko wybranymi zagadnieniami, serwisem elektryczno-techniczno-mechanicznym, natomiast aktualnie nie prowadzi napraw blacharskich. Przy poważniejszych zdarzeniach może to oznaczać zablokowanie auta na kilka tygodni lub wyższe koszty napraw, bo wyceniane w euro:

> Naprawy blacharskie Tesla Model 3? Warsztat pod Berlinem, ceny w euro. Tutaj: 15 tysięcy

Nieoficjalnie mówi się też, że salon Tesli w Polsce powstanie w sierpniu 2020 roku. Miała o tym świadczyć choćby zakończona rekrutacja na kierownika tegoż. Niestety, 16 czerwca ogłoszenie powróciło (Store Manager). Nieco wcześniej pojawiło się też miejsce dla Doradcy Klienta (tj. sprzedawcy):

A skoro już skaczemy po różnych tematach, to zahaczmy o jeszcze jeden. W fabryce Tesli pod Berlinem praca idzie pełną parą. Na placu jest już kilka dźwigów, które zaczną wznosić hale montażowe. Przypomnijmy, że Tesla Model Y ma do nas przyjeżdżać wyłącznie z tej fabryki.

Film specjalnie dla nas nagrał nasz Czytelnik gr.mm:

Aktualizacja 2020/06/27, godz. 14.02: skorygowaliśmy nazwę firmy Tradis -> Tradisa Automotive

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]