Teren pod niemiecką Gigafactory został oczyszczony z pozostałości po drzewach, a teraz jest wyrównywany. Już wkrótce mają się rozpocząć pierwsze prace pomiarowe, dzięki którym możliwy będzie start budowy fabryki. Według dotychczasowych planów zakłady Tesli w Gruenheide powinny ruszyć w 2021 roku.

Prace nad Berlin Gigafactory na razie idą pełną parą

Niemiecki portal BZ-Berlin dowiedział się, że brandenburskie ministerstwo środowiska chce już pozwolić na budowę fundamentów, choć do projektu zgłoszono 373 zastrzeżenia, które należałoby najpierw rozpatrzyć. Urzędnicy uważają jednak, że prośba o możliwość budowy zostanie zaopiniowana pozytywnie i pozwolenie zostanie wydane (źródło).

Gdyby jednak opinia była negatywna, gdyby Tesli nie udzielono pozwolenia na budowę, kalifornijski producent musiałby rozebrać wszystkie wzniesione konstrukcje na własną rękę.

> Pod fabryką Berlin Gigafactory powstanie megajaskinia na imprezy rave. Kraftwerk zaproszony. I Rammstein

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie odbędzie się oficjalna konferencja z udziałem Elona Muska zapowiadającego budowę fabryki. Powód jest oczywisty: wirus i ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Z tego samego powodu nie są planowane żadne inne oficjalne wizytacje z udziałem niemieckich polityków.

Tesla Gigafactory 4 powinna wystartować w połowie 2021 roku. W fabryce ma powstawać Tesla Model Y, ale też zespoły napędowe, ogniwa i baterie.

Oto stan terenu na dzień 27 marca 2020. BZ-Berlin (link powyżej, w treści) dysponuje nieco nowszym ujęciem:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]