Magazyn „What Car?” przeprowadził swoją coroczną ankietę wśród właścicieli samochodów. Tesla okazała się czwartą najbardziej niezawodną marką w Wielkiej Brytanii, a Tesla Model S była najlepszym elektrykiem w kategorii „aut elektrycznych i hybrydowych”.

Tesle – niezawodne, solidne, godne zaufania?

Badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, gdzie Tesla Model 3 sprzedawana jest od niecałych trzech miesięcy – dlatego ten model nie pojawił się w sondzie. Uwzględniono w nim natomiast Teslę Model S, która w kategorii „hybrydy i samochody elektryczne” zajęła szóste miejsce. Zwyciężyły Lexus CT oraz Toyota Yaris Hybrid, które zdobyły 100 procent głosów; żaden z właścicieli nie miał z nimi problemów w ciągu ostatnich 12 miesięcy eksploatacji (źródło).

Tesla Model S (98,9 procent) została sklasyfikowana na szóstym miejscu w tej kategorii, była też pierwszym elektrykiem w zestawieniu. Wypadła nieco gorzej niż Toyota Auris (99,3 procent) i lepiej niż Toyota Prius (98,4 procent), nie mówiąc o Kii Niro (95,7 procent), BMW i3 (95,2 procent, 10. miejsce), Hyundaiu Ioniq (95 procent, 11. miejsce) czy Nissanie Leafie I (12. miejsce, 94,9 procent).

> Volkswagen płaci już mniej niż 100 dolarów za 1 kWh baterii VW ID.3. To gdzie te elektryki w cenie aut spalinowych?!

Wśród elektryków najgorzej wypadł Renault Zoe, którego poziom niezawodności oszacowano na 82,3 procent. W samochodach niedomagała elektryka (niezwiązana z baterią i silnikiem), klimatyzacja, baterie, nawigacja satelitarna, hamulce, elementy wnętrza, układ kierowniczy i zawieszenie.

Wśród hybryd najgorzej wypadł Volkswagen Golf GTE (89,1 procent), czyli hybryda ładowana z gniazdka. Jego właściciele narzekali przede wszystkim na skrzynię biegów i sprzęgło. Ponad trzy czwarte samochodów spędziło w warsztacie ponad tydzień.

Najbardziej niezawodne marki 2019

Wśród marek najwyższy poziom niezawodności gwarantował Lexus (99,3 procent). Na drugim miejscu dojechała Toyota (97,7 procent), na trzecim miejscu – Suzuki (97,3 procent). Tesla znalazła się na czwartym miejscu (96,9 procent) i wyprzedziła Subaru, Hondę, Mazdę, nie mówiąc o Audi, Porsche czy Mercedesie (źródło).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]