Sahm Jafari to projektant, który w internecie opisuje się jako pracownik Tesli. Na swojej stronie opublikował projekt Tesla Model Zero, czyli samochodu elektrycznego, który miałby być tanim, powszechnie dostępnym, miejskim autem Tesli.

Tesla Model Zero – co wiemy

Tesla Model Zero bardzo mocno przypomina Chevroleta Bolta / Opla Amperę E. Samochód ma być, w założeniu projektanta, tanim autem miejskim, gwarantującym jednak wygodę podróży. Auto ma pomieścić cztery osoby i pozwalać na wygodne podróżowanie również na dłuższych dystansach.

Projekt jest mocno wyważony. Z jednej strony przenosi nas w przyszłość, z drugiej – stara się wpisać w królujące dziś retro-trendy. Brak w nim twardych, kanciastych powierzchni, wszystko jest miękkie, wygładzone, obłe. W tym aspekcie auto bardzo różni się od wizji Mitsubishi e-Evolution (patrz na samym dole), a przypomina raczej koncepcje samochodów przyszłości z lat osiemdziesiątych XX wieku:

Artystyczna wizja niezupełnie nawiązuje do obecnej linii projektowej Tesli. Nie do końca wiadomo też, dlaczego auto miałoby się nazywać akurat „Zero”. Dobrze jednak, że takie koncepcje powstają – pokazują bowiem, jak zmienia się sposób postrzegania naszej motoryzacyjnej przyszłości oraz które marki są dziś inspiracją dla projektantów.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]