Kilka dni temu pisaliśmy, że Tesla zaczyna informować posiadaczy rezerwacji Tesli Model Y Performance o możliwości odebrania auta już w marcu 2020 roku. Okazuje się, że podobne maile otrzymują też właściciele rezerwacji na Long Range AWD. Oraz że absolutnie wszyscy zapisani na Model Y właśnie zobaczyli na swoim koncie napis „Prepare for delivery” – nawet jeśli wybrali wariant RWD lub 7-miejscowy.

Tesla Model Y z 5 miejscami w USA od marca. RWD lub 7 miejsc w 2021?

Sytuacja właścicieli rezerwacji na Model Y Long Range RWD (z napędem na tylną oś) jest o tyle ciekawa, że nie są to „rezerwacje” jako takie, lecz po prostu zapisy, wyrażona wcześniej chęć zakupu auta. Wszystko przez konfigurator, który… znikł. Aktualnie na stronie producenta dostajemy możliwość dobrania opcji wyłącznie do wariantów z napędem na obie osie, AWD.

Konfigurator Tesli Model Y z końca stycznia 2020 roku. Zwróć uwagę na możliwość wyboru wersji z napędem na tył za 57 000 euro

Ten sam konfigurator dziś, 28 lutego 2020 roku. Wariantu z napędem na tył już nie ma

Mimo braku możliwości skonfigurowania auta, osoby, które wyraziły zainteresowanie zakupem wersji RWD widzą na swoim koncie napis „Przygotuj się do dostawy” (ang. Prepare for delivery):

Żeby było jeszcze ciekawiej, w ostatnich dniach osoby posiadające rezerwację na model 7-miejscowy otrzymywały zachętę, by zmieniły preferencje (7 -> 5 miejsc), a będą mogły odebrać auto już za kilka tygodni, od marca 2020 roku. Wariant z trzecim rzędem siedzeń ma być dostępny dopiero w roku 2021.

Teraz właściciel konta I Spotted a Tesla na Twitterze, który zamówił wersję 7-miejscową, również zobaczył napis „Prepare for delivery” (źródło). Co sugeruje, że komunikat ten wyświetla się automatycznie wszystkim, którzy kiedyś zarejestrowali się jako zainteresowani zakupem Modelu Y:

Niektórzy żartują, że jeśli te warianty (RWD lub z 7 miejscami) wejdą do sprzedaży dopiero w roku 2021, będą mieli oni naprawdę dużo czasu, żeby przygotować się do dostawy 🙂

Tempo, w jakim Tesla działa z Modelem Y, może imponować, gdy przyjrzymy się, co się dzieje u innych producentów:

> Audi wstrzymuje produkcję e-trona. Nieoficjalnie: brakuje ogniw
> Mercedes obniża produkcję EQC o połowę. Brakuje ogniw Li-ion [aktualizacja]
> Jaguar wstrzymuje produkcję I-Pace. Brakuje ogniw. Znowu chodzi o polską fabrykę LG Chem

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 3.8]