W internecie pojawiają się kolejne zdjęcia z Teslami Model Y. Czarny samochód sfotografowano już na drodze i uchwycono przy fabryce. Teraz na Instagramie pojawiło się zdjęcie z lawetą wiozącą trzy czerwone Modele Y z felgami, które dostępne są obecnie tylko w Chinach.

Tesla Model Y bliżej i bliżej…

Tesla Model Y to crossover bazujący na Modelu 3, ale jednocześnie obiecujący sporą liczbę innowacji. Samochody najłatwiej odróżnić od siebie patrząc na proporcje sylwetki (Model Y jest wyższy) oraz tył samochodu. Model Y ma linię bagażnika na zderzaku, Model 3 – nad nim, w Modelu Y czarne malowanie podwozia (dyfuzor) wyraźnie zaznacza się na tyle auta, a w Modelu 3 niemal go nie widać:

> Tesla Model Y. Z wyglądu podobna do Tesli Model 3, technologicznie z co najmniej jedną rewolucją

Nie tak dawno uchwycono czarną wersję auta jeżdżącą po ulicach i zmierzającą do fabryki Tesli. Teraz użytkownik franzilla zamieścił na Instagramie zdjęcie lawety z trzema samochodami – to pierwszy raz, gdy widać aż tyle samochodów obok siebie. Wprawne oko internautów wychwyciło, że nowe, niezbyt urokliwe felgi to prawdopodobnie wariant przeznaczony na chiński rynek, ale pozbawiony kołpaków Aero.

Klamki w drzwiach samochodów są niemal niewidoczne, prawdopodobnie mają kolor ciemnoczerwony lub czarny, jak na renderingu powyżej – co może być kolejną cechą odróżniającą auto od Modelu 3.

Inna sprawa, że na filmie z laboratorium zderzeniowego Tesli auto opisane jako „Model Y” ma klamki w kolorze srebrnym (około 52. sekundy, ale warto obejrzeć całość):

Produkcja auta ma się rozpocząć w 2020 roku, wtedy też Model Y powinien trafić na amerykański rynek. Do Europy samochód zawita na początku roku 2021. Niecierpliwie czekają na niego wszyscy ci, którzy muszą jeździć w więcej niż pięć osób – Model Y ma wariant 7-osobowy – oraz ci, którzy preferują kombi i hatchbacki zamiast sedanów.

Zdjęcie otwierające: trzy Tesle Model Y na lawecie (c) franzilla / Instagram

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]