Samochody Tesla są dziś najbezpieczniejsze na świecie. Model S ma tak wytrzymały dach, że połamała się na nim maszyna testująca. Model X po uderzeniu przez inne auto jadące 89 kilometrów na godzinę (!) wygląda jak na zdjęciu powyżej. Kierująca wyszła ze zdarzenia bez najmniejszych obrażeń.

Tesla = najbezpieczniejszy samochód na świecie

Kiedy Tesla ogłaszała wyniki testów zderzeniowych elektrycznego SUV-a Tesla Model X przeprowadzonych przez NHTSA, podkreślono, że maksymalna nota, pięć gwiazdek, odpowiada temu, że Pasażerowie Modelu X mają 93 procent szans na wyjście z wypadku bez poważniejszych obrażeń.

> Ustawa o elektromobilności PRZYJĘTA PRZEZ RZĄD! Co dalej?

Te deklaracje Tesli wydaje się potwierdzać wypadek Modelu X, który miał miejsce w Stanach Zjednoczonych. Otóż auto zostało uderzone przez małego sedana, który wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle z szybkością około 89 kilometrów na godzinę (to bardzo dużo).

Okazało się, że po wypadku kierująca Modelem X – żona właściciela – była w stanie zjechać na pobocze. Mogła też wyjść z samochodu, ponieważ drzwi się otwierały, a ona nie odniosła obrażeń.

Samochód tymczasem wysłał wiadomość do Tesli, a producent natychmiast skontaktował się z jego kierującą. Jej mąż został doprowadzony na miejsce dzięki aplikacji Tesli. Firma poinformowała ich wreszcie o najbliższym autoryzowanym warsztacie Tesli, który wycenił koszty naprawy na równowartość około 140 tysięcy złotych.

> Mitsubishi Outlander PHEV – hybryda idealna czy przestarzała?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Nowe ładowarki w Warszawie pod blokami? Tak, to możliwe!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]