Podczas festiwalu technologii i przestrzeni kosmicznej w Istambule (Turcja) przeprowadzono fantastyczny wyścig. Wzięło w nim udział kilka najlepiej przyspieszających pojazdów świata, wśród nich Tesla Model S. Wyścig wygrało Kawasaki H2R tuż przed pojazdem Red Bull Formuły 1.

Tesla Model S kontra Ninja H2R, Formuła F1, …

Tesla Model S biorąca udział w wyścigu to prawdopodobnie zmodyfikowana Tesla Model S P100DL (czyli wariant Performance z obsługą ultraszybkiego startu Ludicrous) przygotowana do wyścigów Electric GT Championship. Różni się od klasycznego Modelu S dodatkowym skrzydłem (spojlerem) zamontowanym na tyle auta.

> Tesla kontra samolot [WIDEO] – w końcu jak równy z równym!

Motocykl to Kawasaki Ninja H2R, który wyposażony jest w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik spalinowy o mocy do 310 KM (230 kW) – jednak w wersjach dostępnych w sprzedaży i dopuszczonych do ruchu drogowego, moc ograniczana jest do 200 KM. Jednoślad wygrał ten wyścig, ale miał zaledwie 4 setne sekundy (0,04 s) przewagi nad bolidem F1. Warto dodać, że Kawasaki prowadził Kenan Sofuoglu, który współpracuje z Kawasaki i na takim samym motocyklu osiągnął 400 km/h.

Chociaż Model S wystartował najlepiej, na mecie pierwsze było właśnie Kawasaki H2R. Drugi dojechał bolid F1, trzeci zameldował się F-16. Tesla dojechała tuż za nim na czwartym miejscu, a samochodów spalinowych nie uwzględniono nawet na filmie, bo zjawiły się zbyt późno.

Warto obejrzeć:

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]