Hansjörg Gemmingen to Niemiec, który nieustannie podróżuje po swoim kraju w interesach. Właśnie ustanowił kolejny rekord: największy przebieg w samochodzie elektrycznym, a konkretnie: Tesli Model S P85+. Pokonał swoim autem już 900 tysięcy kilometrów, w tym czasie jego bateria została wymieniona raz.

Rekordowy przebieg w Tesli Model S

Tesla Model S P85 to jeden z pierwszych modeli, który pojawił się na rynku. Samochód posiada napęd na tył i jedną baterię o pojemności użytecznej 77,5 kWh (całkowita: ~81,5 kWh). Niestety, na stronie EPA nie zachowały się dane dotyczące zasięgu tej konkretnej wersji auta – należy zatem przyjąć, że nowa Tesla Model S P85 mogła przejechać na baterii do 426 kilometrów.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce [I połowa 2019]

Całkowity dystans, jaki Gemmingen pokonał od momentu zakupu samochodu, wynosi już rekordowe 900 000 kilometrów (źródło). W tym czasie raz wymieniono mu baterię, pojawiają się też sugestie, że co najmniej raz doszło do wymiany silnika – tej ostatniej informacji nie udało nam się na razie potwierdzić. Nie wiemy też, jaka jest obecnie pojemność baterii.

Niemiec każdego miesiąca przejeżdża 20+ tysięcy kilometrów: 9 maja zmienił zdjęcie profilowe na takie, które zawierało liczbę 850 000 kilometrów, 18 czerwca było 880 000 kilometrów, 14 lipca – 900 000 kilometrów. Przy takich przebiegach w typowym samochodzie spalinowym wymieniałby olej co 1-1,5 miesiąca.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]