Według szacunków portalu InsideEVs, w sierpniu 2018 roku Tesla sprzedała 17,8 tysiąca egzemplarzy Modelu 3. Jeśli obliczenia są prawdziwe, Tesla osiągnie lepszą sprzedaż TM3 niż BMW w wypadku wszystkich modeli samochodów razem wziętych!

Tesla: rekord za rekordem

W sierpniu 2018 roku BMW sprzedało łącznie 14,45 tysiąca samochodów. Najbardziej popularne modele należą do serii 5 i serii 3, za nim znajdują się modele X1 i BMW serii 4. Elektryczne BMW i3 znalazły 418 nabywców, co jest wartością nieco niższą niż w wypadku BMW serii 2 i serii 7. Rok do roku firma zanotowała spadek o 13,5 procent.

Tymczasem Tesla miała dostarczyć 17,8 tysięcy samego tylko Modelu 3 (źródło), nie licząc Modeli S i X. Według danych zgromadzonych przez portal GoodCarBadCar, Tesla Model 3 znajduje się dziś w pierwszej piątce najchętniej kupowanych samochodów osobowych w Stanach Zjednoczonych. Auto ma się lokować między Toyotą Corollą (26 155 egzemplarzy w sierpniu 2018) i Hyundaiem Elantrą (15 475 egzemplarzy) – zestawienie nie uwzględnia jednak pick-upów.

To chyba tłumaczy, dlaczego nie wszyscy otrzymują samochody Tesla Model 3 na czas (patrz: Rośnie niezadowolenie oczekujących na Tesla Model 3. Opóźnienia w dostawach). Przy tak gigantycznej ilości aut musi wzrosnąć liczba osób, które mają problem z otrzymaniem Modelu 3 – i będzie to wynikało choćby z praw statystyki.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]