Korea Herald podał informację, że przedstawiciele Tesli spotkali się z koreańskimi producentami baterii: Samsung SDI i LG Chem. Portal spekuluje, że może chodzić o zapewnienie dodatkowych źródeł ogniw elektrycznych do samochodu Tesla Model 3.

Powolna produkcja Tesla Model 3 przez braki baterii?

Obecnie Tesla produkuje baterie do swoich samochodów wyłącznie z firmą Panasonic. Ten ostatni zwiększył niedawno produkcję w Azji i zainwestował dodatkowe 881 milionów dolarów (równowartość 3,2 miliarda złotych) w rozbudowę fabryk. Wywołało to falę spekulacji, że wolna produkcja Modelu 3 bierze się z niedoborów ogniw zasilających auto.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

A teraz przedstawiciele Tesli spotkali się z dwoma największymi producentami baterii na świecie: LG Chem i Samsung SDI. Firmy rzekomo otrzymały zapytanie o możliwość wytwarza „ogniw litowo-jonowych w cylindrycznym kształcie”.

> I Targi Elektromobilności 2017 [WIDEO] ElectroMobility Poland

Ten kształt jest charakterystyczny, ale wymaga wyjaśnienia: ogniwa w Tesla Model 3 mają kształt walców (zdjęcie poniżej), podczas gdy inni producenci stosują raczej płaskie baterie (zdjęcie na górze).

Ogniwa stosowane w bateriach Tesli (c) Tesla

Tesla rzeczywiście może mieć problem z bateriami. Do końca września 2017 roku miało zostać wyprodukowanych 1 500 egzemplarzy Modelu 3, a tymczasem udało się wytworzyć tylko 260 sztuk samochodu:

> Tesla Model 3: do końca września wyprodukowano tylko 260 egzemplarzy auta [RAPORT kwartalny]

Dlatego producent samochodów i Panasonic budują w Newadzie fabrykę Gigafactory, która w 2020 roku ma produkować 500 tysięcy baterii rocznie do samochodów elektrycznych Tesla.

Warto też pamiętać, że Samsung SDI dostarcza obecnie baterie do systemów przechowywania energii produkowanych przez Teslę (tzw. Powerpacki), a LG Chem dostarczał ogniwa do Tesla Roadster w 2015 roku.

Dodatkowe informacje: [Exclusive] Tesla may tap Samsung, LG for EV batteries

Tesla Model 3 na Facebooku – SPRAWDŹ:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]