Tesla podniosła ceny Tesli Model 3. W zależności od wersji auto podrożało dziś o co najmniej 590 euro. Oprócz tego Tesla Model 3 Performance nie jest już dostępna ze srebrnymi felgami – można ją kupić wyłącznie z felgami ciemnoszarymi, w których znacznie silniej zaznaczają swoją obecność czerwone zaciski.

Tesla Model 3 drożej, w polskim konfiguratorze bez zmian

W konfiguratorze dla Other Europe/Poland nie zauważyliśmy na razie żadnego ruchu cenowego, kwoty zgadzają się z tymi, które zanotowaliśmy kilkanaście dni temu. Co innego w konfiguratorze dla Holandii: w porównaniu do ostatnich zanotowanych przez nas wartości ceny urosły od 590 (~2,5 tysiąca złotych, dla Tesli Model 3 Performance), przez 680 (~2,9 tysiąca złotych, Long Range AWD), aż do  1 180 euro (~5,1 tys. złotych, Standard Range Plus).

Czyli im tańszy wariant, tym bardziej podrożał – i wartość ta raczej nie ma związku z kolejną planowaną podwyżką, która ma mieć miejsce 1 listopada:

> Elon Musk: Ceny Tesli z FSD urosną o 1 000 dolarów od 1 listopada 2019

Oprócz tego w edycji Performance zniknęła możliwość wyboru srebrnych felg. Dostępne są tylko 20-calowe szare felgi „Gray Performance Wheels”, które mają identyczny wzór, ale są ciemniejsze. Być może chodziło o lepsze wyeksponowanie czerwonych zacisków hamulcowych, które teraz faktycznie rzucają się w oczy:

Aktualny konfigurator Tesli Model 3 Performance dla Holandii z obecnymi felgami oraz nałożonym zdjęciem felg, które były dostępne wcześniej

W porównaniu do cen sprzed kilku tygodni podrożał również czarny lakier. Do niedawna płaciliśmy za niego 800 euro (~3,4 tysiąca złotych), dziś zrównano go z kolorem szarym (grafitowym) i niebieskim – dopłata wynosi już 1 100 euro (~4,3 tysiąca złotych). Biały perłowy pozostaje darmową opcją, a najdroższa jest czerwień, która kosztuje dziś 2,2 tysiąca euro (~8,6 tysiąca złotych).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]