Tesla Model 3 zostanie oficjalnie pokazana na Paris Motor Show 2018. To już drugi pokaz Modelu 3 w Europie i zapowiedź startu dostaw samochodu. Pierwsze Modele 3 mają trafić do swoich europejskich właścicieli do połowy 2019 roku.

Tesla Model 3 coraz bliżej Europy; cena nadal nieznana

Choć auto lada chwila zawita na nasz kontynent, nadal nie jest znana oficjalna cena Tesla Model 3 w Europie. Jeśli jednak amerykański producent utrzyma dotychczasową politykę, Tesla może doprowadzić do gigantycznego zamieszania na rynku – według naszych obliczeń samochód w wersji podstawowej powinien zostać wyceniony na około 180 tysięcy złotych (niebieski tył przy prawej krawędzi obrazka), a w wersji Long Range na około 250 tysięcy złotych (niewidoczna na wykresie):

Warto dodać, że kilka dni temu Tesla prawdopodobnie zarejestrowała dużą liczbę numerów VIN dla europejskiej wersji auta z kierownicą po lewej stronie (tj. normalnie). Połowa z nich ma być wyposażona w dwa silniki, będą to więc wersje Tesla Model 3 AWD lub Performance. O tym, że jest to wersja przeznaczona dla nas można wnioskować na podstawie cyfry „7” w polu „System Ograniczający” (ang. Restraint System) – dotychczas „7” dostawały Tesle S skonfigurowane dla Europy (źródło).

> TEST: elektryczna Kia Niro EV przejeżdża 500 kilometrów na jednym ładowaniu [wideo]

Paris Motor Show 2018 odbędzie się w dniach 4-14 października w Paryżu (źródło). Na wystawie oprócz Modelu 3 pojawi się też Model S, Model X oraz systemy bateryjne Powerwall.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 26 głosów Średnia: 4.4]