Firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów elektrycznych, Nextmove, przeprowadziła wyścig Audi TT, Tesli Model 3 Long Range RWD oraz Tesli Model 3 Performance. W wyścigu zwyciężyła Tesla 3 Performance, ale na drugim miejscu dotarło auto spalinowe. Najsłabiej wypadła Tesla z napędem na jedną oś.

Wyścig: Tesla 3 kontra Audi TT

W wyścigu bierze udział Tesla 3 Performance, która oficjalnie do 100 km/h przyspiesza w 3,4 sekundy. Uczestniczy w nim również Tesla Model 3 Long Range RWD (5,6 s do 100 km/h; na filmie mówi się o 5,1 s) oraz Audi TT Coupe 45 TFSI, które 0-100 km/h osiąga po 5,3 sekundy (na filmie pojawia się 5,8 s). Tesla 3 Performance i Audi TT mają napęd na obie osie, Tesla 3 Long Range – na tył.

> Jaguar I-Pace, wrażenia Czytelnika: Doznania na granicy euforii, z bananem od ucha do ucha [wywiad]

Tesla Model 3 Performance dotarła na metę po 11,79 sekundy. Prawie dwie sekundy po niej (13,67 s) dotarło Audi TT, a tuż za nim (14,07 s) pojawiła się Tesla Model 3 z napędem na tył.

Jako notkę na marginesie dodajmy, że oglądanie tego nagrania po nieustannym kontakcie z samochodami elektrycznymi sprawia dość zabawne wrażenie. Autor tego tekstu miał wrażenie, że dźwięk silnika spalinowego dosłownie wwierca mu się w mózg.

Warto sprawdzić samemu:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]