Tesla zaoferowała leasing dla klientów mieszkających w Niemczech. Najtańszy dziś Model 3 Standard Range Plus dostępny jest za 612 euro, czyli równowartość 2,71 tys. złotych uwzględniając polski VAT. Opłata wstępna wynosi 4 548 euro, co w Polsce przełożyłoby się na nieco ponad 20 tysięcy złotych.

Leasing Tesla Model 3 już dostępny. Na razie w Niemczech

Niemcy są obecnie największym rynkiem samochodów elektrycznych w Europie. W okresie od stycznia do kwietnia nasi zachodni sąsiedzi wyprzedzili (w wartościach bezwzględnych) nawet Norwegię. Jednocześnie pod względem wielkości gospodarki jest to czwarty kraj na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Nic dziwnego zatem, że Tesla walczy o podbicie tego rynku, ponieważ ma drzemie w nim gigantyczny potencjał.

> Testowałem Navigate on Autopilot pod Rzeszowem. Niesamowite wrażenie [Czytelnik]

Leasing Tesli w Niemczech odbywa się za pośrednictwem Santander Consumer Leasing. Cytowane we wstępie opłaty dotyczą 36-miesięcznego okresu i wiążą się z maksymalnymi rocznymi przebiegami do 25 tysięcy kilometrów.

Najniższą możliwą ratę można uzyskać przy 48-miesięcznym okresie leasingu – nabywca zapłaci wtedy 493 euro, co w Polsce odpowiadałoby około 2,2 tysiącom złotych. Za tę kwotę właściciel jednak będzie mógł przede wszystkim podziwiać samochód, bowiem maksymalny roczny przebieg wynosi zaledwie 10 tysięcy kilometrów, czyli średnio nieco ponad 830 kilometrów miesięcznie.

Aktualizacja 31.05.2019

Wobec licznych pytań: cena wykupu Tesli Model 3 w leasingu prawdopodobnie nie istnieje. Podczas uruchamiania leasingu w Stanach Zjednoczonych Elon Musk twardo zastrzegł, że samochód na zawsze pozostaje własnością firmy. W niemieckim konfiguratorze Tesli nie sformułowano tego wyraźnie – przynajmniej my nie dostrzegliśmy takiego ostrzeżenia – ale można się spodziewać, że sytuacja jest identyczna.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]