Główna siedziba Tesli jest w Kalifornii, ale firma uruchamia swoje oddziały na całym świecie. Oprócz fabryki (montowni) samochodów w Holandii, producent stworzył działy badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii i Niemczech. A teraz Tesla zainwestowała także w Grecji.

Tesla inwestuje w Europie – może czas na Polskę?

Biuro w Wielkiej Brytanii powstało prawdopodobnie przez mocne więzy gospodarcze ze Stanami Zjednoczonymi. Z kolei biuro w Niemczech to efekt (zasłużonej) sławy niemieckich inżynierów – Tesla pracuje tam przede wszystkim nad nowymi liniami montażowymi do swoich fabryk. Powstała tam choćby udoskonalona linia Modelu 3, która lada dzień ma popłynąć do Stanów Zjednoczonych:

>Jak idzie produkcja Tesla Model 3? Musk: 2,5 tysiąca sztuk tygodniowo na koniec marca

Teraz amerykański producent uruchomił swoje biuro w Atenach (Grecja), choć oficjalnie Tesla nie sprzedaje tam nawet samochodów. Jak dowiedział się portal Electrek, ma to być niewielki dział badawczo-rozwojowy, który skupi się na rozwoju i optymalizacji silników elektrycznych. Dlaczego akurat w Grecji? Można spekulować, że firmę skusił klimat – z pewnością będzie zachętą przy rekrutacji inżynierów, również tych z Rimaca – a swoją cegiełkę dołożył grecki rząd, który od lat poszukuje inwestorów chcących wesprzeć kraj w wychodzeniu z zapaści.

Nieoficjalnie mówi się, że o Teslę bardzo intensywnie zabiega też Ukraina. Jednak Amerykanie nie chcą inwestować w kraju niestabilnym politycznie z wysokimi wskaźnikami korupcji. To może być szansa dla Polski, o ile ktoś naprawdę podejmie rękawicę i zawalczy o producenta.

> Chiński tani samochód elektryczny Roewe wkrótce w Polsce? Cena: od 50 tysięcy złotych

Na zdjęciu: schemat podwozia samochodu Tesla Model S P85D z widocznymi dwoma silnikami napędowymi (c) Tesla

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

 

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]