Portal Electrek wychwycił na jednym z forów internetowych zdjęcia Tesli 3 z pneumatycznym zawieszeniem i silnikiem z przodu. Dziennikarze spekulują, że jest to Tesla Model 3 Performance, czyli wzmocniony, usportowiony wariant AWD auta.

Tesla Model 3 AWD jeszcze w tym roku?

Zgodnie z informacjami płynącymi od Elona Muska, prace nad Modelem 3 w wersji „Performance” są w toku. Pneumatyczne zawieszenie z kolei miało zadebiutować razem z napędem na obie osie „w ciągu 6 miesięcy lub coś koło tego”.

I wszystko wskazuje na to, że premiera auta nadchodzi wielkimi krokami. Internauta sreams wychwycił na torze wyścigowym Thunderhill cztery Tesle 3, z czego jedna miała niespotykane koła 20 cali i duże [podkreślenie sreams] tarcze hamulcowe. Szybko zrobił zdjęcie spodowi auta:

Zdjęcie Tesla Model 3 AWD/Performance z pneumatycznym zawieszeniem. Strzałka wskazuje kierunek do góry (w stronę maski samochodu), umieściliśmy ją na czymś, co sprawia wrażenie miecha pneumatycznego zawieszenia. Koło samochodu znajduje się po prawej stronie zdjęcia (c) sreams / Tesla Motors Club

Tesla 3 jest samochodem pożądanym na całym świecie, a wariant AWD to duży ukłon w stronę kanadyjskich czy norweskich klientów. W obu tych krajach samochody osobowe z napędem na obie osie stanowią kilkadziesiąt procent sprzedawanych aut – wszystko przez srogie zimy i trudne warunki pogodowe.

Na ilustracji: Tesla Model S (po lewej) obok Tesla Model 3

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]