Elon Musk wyznał, że Tesla w ciągu trzech lat mogłaby wyprodukować Teslę, która kosztowałaby 25 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę różnice między Stanami Zjednoczonymi i Europą, cena samochodu w Polsce mogłaby wynieść zaledwie 126 tysięcy złotych!

Najtańsza Tesla? Zmyślamy: Model C, od „c” jak „cheap” („tanio”) lub „compact”

W wywiadzie-rzece z youtuberem Marquesem Brownlee, Elon Musk wyznał, że dojście do poziomu samochodu elektrycznego za 25 tysięcy dolarów jest w Tesli możliwe. Wymagałoby jednak trzech lat naprawdę ciężkiej pracy (źródło).

Najtańsza Tesla prawdopodobnie byłaby samochodem kompaktowym (klasa C, auto normalne), czyli odpowiednikiem Nissana Leafa. Ewentualnie mógłby to być, spekuluje Electrek, crossover, czyli auto klasy J z podsegmentu B-SUV/C-SUV. Do tych kategorii należą odpowiednio Hyundai Kona Electric i Kia Niro EV.

> Daimler z problemami. Kilkanaście modeli Mercedesa do poprawki [SPIS]

Głośne myślenie Muska jest o tyle ciekawe, że firmy motoryzacyjne unikają jak mogą najtańszych modeli – wszyscy woleliby być raczej „producentami premium”, którzy sprzedają drogie auta i nie muszą konkurować ceną. Tanie samochody uważane są za zło konieczne, które wytwarza się wtedy, gdy nie ma innej opcji by zaistnieć na rynku.

Oto cały wywiad z Elonem Muskiem na YouTube:

UWAGA. Nazwa „Tesla Model C” nie pada w filmie, została przez nas zmyślona.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]