Chińska firma Chery jest coraz bliżej wprowadzenia do Europy hybrydowej i elektrycznej wersji swojego SUV-a Exeed TX. Model hybrydowy ma mieć baterię o pojemności 12 kWh i pojawi się w sprzedaży już w 2018 rok. Elektryczny Chery Exeed TX ma zadebiutować rok później.

Tani elektryczny SUV

Exeed TX został zaprojektowany przez Kanadyjczyka Jamesa Hope, który uprzednio pracował dla Forda. Być może dlatego linie auta wydają się nam przyjemne i przyjazne dla oka.

Hybrydowy Chery Exeed TX ma zadebiutować w Europie w 2018 roku i ma być „mocno konkurencyjny cenowo”. Auto zostanie wyposażone w spalinowy silnik o pojemności 1.5 litra i mocy 147 koni mechanicznych oraz w silnik elektryczny o mocy 114 koni mechanicznych.

> Mercedes uparł się, że nie zapłaci Tesli? Wypożyczył Model X, rozebrał go, złożył i oddał?

Według deklaracji producenta auto rozpędzi się do 100 kilometrów na godzinę w nieco ponad 6 sekund, a bateria o pojemności 12 kilowatogodzin pozwoli na przejechanie do 69 kilometrów według NEDC, czyli około 46 kilometrów według procedury EPA. Realny zasięg Chery Exeed TX wyniesie zatem pewnie około 40 kilometrów.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Mercedes EQC vs Tesla Model X. Który ładniejszy – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]