Tesla opublikowała na Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera) tajemniczy komunikat. Jeśli wierzyć internautom, napis brzmi „Nadchodzi niespodzianka”. Prawdopodobnie już w ten piątek ogłoszone będzie otwarcie Tesla Gigafactory 3, a wydarzenie podbite zostanie specjalnym pokazem.

Tesla Gigafactory 3 oddana 31 maja 2019?

Budowę trzeciej Gigafactory ogłoszono oficjalnie w styczniu 2019 roku. Po nieco ponad 2 miesiącach władze Szanghaju (Chiny) zapowiedziały, że zakłady będą gotowe w maju (!) 2019, a fabryka wystartuje zgodnie z wcześniejszym planem, czyli pod koniec 2019 roku. Z Gigafactory 3 mają wyjeżdżać Tesle Model 3 i Y przeznaczone na rynek chiński.

> Volkswagen ID.3 zagrożony? Samsung nie dostarczy planowanej liczby ogniw

Niezależnie od tego, jak szybko rośnie hala Gigafactory 3, fabryka sama w sobie jest niezbyt seksownym przedsięwzięciem: wielka pusta przestrzeń może robić wrażenie, ale trudno, by wywoływała coś więcej. Dlatego Tesla zapowiada niespodziankę. Teaser z czerwonymi plamami sugeruje samochód, ale widoczne na nim kształty kojarzą nam się tylko z Teslą Semi – sęk w tym, że elektryczny ciągnik siodłowy nijak ma się do fabryki zlokalizowanej w Chinach…

Portal Electrek spekuluje, że może chodzić o specjalną konfigurację Modelu 3 na rynek chiński, ponieważ zakłady nadal się budują (zdjęcie poniżej). To prawdopodobne, chociaż spodziewamy się, że [jakikolwiek] samochód będzie tylko dodatkiem, wykrzyknikiem przy podziękowaniach za gościnność oraz za fakt, że władze Szanghaju dotrzymały słowa. Wspólna gala wybrzmi jeszcze mocniej w kontekście ciągłych wojen celnych na linii Stany Zjednoczone-Chiny.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]