Na salonie samochodowym Genewa 2018 SsangYong zaprezentuje elektryczny model e-SIV. To koncepcyjna, prototypowa wersja auta, które ma wyznaczać kierunek dla przyszłych samochodów koreańskiego producenta.

SsangYong e-SIV: dane techniczne, moc, wszystko, co wiemy

Bryła auta jest nowoczesna i dynamiczna, nawiązująca do Range Rovera, ale też Alfy Romeo. Nie wiadomo jednak, czy e-SIV kiedykolwiek wejdzie do produkcji. Gdyby jednak się udało, 4,46 metra długości sprawia, że koreańskie auto konkurowałoby z Hyundaiem Kona.

> Polski Samochód Elektryczny: drogi i niezbyt użyteczny? [wywiad IBRM Samar]

SsangYong e-SIV ma być wyposażony w silnik elektryczny o mocy 188 koni mechanicznych, który pozwoli na osiągnięcie maksymalnej szybkości 150 kilometrów na godzinę. Zasięg auta ma wynieść 450 kilometrów według nieokreślonej procedury, co sugeruje baterię o pojemności co najmniej 80 kilowatogodzin – albo o stosowanie europejskiej procedury NEDC, która zawyża wyniki 😉

Warto dodać, że to już piąty projekt samochodu elektrycznego marki SsangYong. Wcześniej były KEV1, KEV2, e-XIV oraz Tivoli EV-R – żaden z nich nigdy nie trafił do produkcji. Podczas zeszłorocznego salonu w Genewie, SsangYong zaprezentował koncept spalinowego modelu XAVL, o którym również słuch zaginął.

Salon samochodowy w Genewie odbędzie się w dniach 8-18 marca 2018 roku.

Jaki jest zasięg Nissana Leafa (2018) zimą, na mrozie? [WIDEO]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Akcyza na samochód elektryczny? Na razie obowiązuje

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]