Jak informuje portal InsideEVs, stopniowo spada sprzedaż Audi e-tron w Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2019 roku auto zanotowało o ponad połowę gorszy wynik niż Audi Q8, które też mocno odstawało od pozostałych modeli Audi z linii Q. Najlepiej sprzedawało się Audi Q5.

Wyniki sprzedaży Audi e-tron w Stanach Zjednoczonych

W sierpniu 2019 Audi sprzedało 593 egzemplarze modelu e-tron, co stanowi około 2,8 procent całego wolumenu oferowanego przez producenta. Dotychczas najlepszy wynik w historii elektryczne Audi zanotowało w maju 2019, gdy nabywców znalazły 826 sztuki modelu. W kolejnych miesiącach notowano już tylko spadki (źródło).

Najlepiej sprzedającym się samochodem Audi w nadwoziu crossover/SUV w sierpniu 2019 w USA było Audi Q5 (6 282 egzemplarze). Na drugim miejscu znalazło się Audi Q7 (3 408 egzemplarzy), na trzecim – Audi Q3 (2 420 egzemplarzy). Przedostatnie było Audi Q8 (1 214 egzemplarzy), a e-tron z 593 egzemplarzami znalazło się na ostatniej pozycji. Niewykluczone, że jest to efekt braku ekspozycji samochodu w amerykańskich salonach, choć od zeszłego roku trochę jednak mogło się zmienić:

> Audi nie chce e-tron w amerykańskich salonach. Producent boi się utraty pieniędzy czy ucieka od dealerów?

Audi e-tron jest bezpośrednią konkurencją Tesli Model X. Ta zanotowała w sierpniu sprzedaż na poziomie około 1,8 tysiąca egzemplarzy (dane szacunkowe, Tesla nie podaje comiesięcznych wyników sprzedaży).

Zdjęcie otwierające: Audi e-tron (c) Audi

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]