Oto, jak owocuje dobry pomysł. Niemieckie Sono Motors pochwaliło się, że zebrało 10 tysięcy rezerwacji na samochód obłożony panelami słonecznymi. Są one warte 214 milionów euro, czyli równowartość ponad 920 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodzi z regionów niemieckojęzycznych.

Sono Motors: Mamy 10 tysięcy rezerwacji na Siona

Sion to niewielki samochód elektryczny (segment B) firmy Sono Motors, którego karoserię obłożono panelami fotowoltaicznymi. Dzięki nim bateria (~35 kWh) ładuje nam się za darmo, a samochód zyskuje dziennie od kilku do kilkudziesięciu kilometrów (maksymalnie: 34 km) zasięgu, w zależności od pory roku i nasłonecznienia. Oczywiście można go też ładować z gniazdka.

Dziesięć tysięcy rezerwacji Siona to dwa razy więcej niż firma miała w czerwcu 2018 roku. Taka liczba przekłada się na potencjalne przychody ze sprzedaży wynoszące 214 milionów euro, czyli równowartość  922 milionów złotych, gdy samochód wejdzie już do produkcji. A ma się to zdarzyć w drugiej połowie 2020 roku:

> Sono Motors rozpoczyna produkcję Siona w dawnej fabryce Saaba w Szwecji

Rezerwacje pochodzą z ponad 20 krajów, jednak aż 87 procent zamówień złożono z regionów niemieckojęzycznych (niem. DACH Region), czyli Niemiec, Austrii i wybranych kantonów Szwajcarii. W najbardziej podstawowej wersji cena Siona wyniesie co najmniej 25,5 tysiąca euro wraz z baterią, co przekłada się na około 110 tysięcy złotych.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]