Przed oficjalnym startem salonu samochodowego w Pekinie 2018, Volkswagen zorganizował konferencję prasową, na której zaprezentował swojego najnowszego elektryka. To Sol e20X, klon chińskiego JAC iEV7S.

Elektryczny crossover Volkswagena dla Chin

Podczas konferencji prasowej koncern Volkswagena chwalił się Porsche Mission E Cross Turismo i Lamborhgini Urus, jednak z punktu widzenia normalnych ludzi najciekawsza jest premiera nowej elektrycznej marki producenta na chińskim rynku: Sol.

Jej przedstawicielem jest właśnie Sol e20X, samochód elektryczny o mocy 116 koni mechanicznych, który oferuje około 200 kilometrów realnego zasięgu (obliczenia www.elektrowoz.pl na podstawie deklaracji „ponad 300 według procedury NEDC”). Wymiary auta są zbliżone do wymiarów elektrycznego Hyundaia Kona.

Jednocześnie Volkswagen zapowiedział, że na razie będzie wprowadzał na chiński rynek żadnych nowinek. Oferowane auta będą liftingami istniejących modeli lokalnych producentów. To oznacza, że prawdziwe nowości Volkswagena zobaczymy w nadchodzących miesiącach w Europie. Będą to Audi e-tron, Porsche Mission E i VW Neo.

Elektryczny VW Neo, dawniej VW ID hatchback (c) VW

Ilustracje: Sol e20X (c) XCAR

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.4]