Skoda przywiozła na Salon Samochodowy w Frankfurcie 2017 swój koncepcyjny model Skoda Vision E. To piękny SUV-coupe z dwoma silnikami i zasięgiem 368 kilometrów.

Skoda Vision E – co wiemy

SUV-coupe Skody będzie miał napęd na obie osie i dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 302 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna ma wynieść 180 kilometrów na godzinę.

W wersji zaprezentowanej na Salonie w Frankfurcie 2017, Skoda Vision E miała identyczny panel HUD jak ten z wcześniejszych wizualizacji:

Brak środkowego słupka narzucił producentowi rozwiązanie identyczne jak to w BMW i3: przednie drzwi otwierają się do przodu, tylne – do tyłu:

> Elektryczny Opel Ampera-e /Chevrolet Bolt/ przejechał 755 kilometrów na jednym ładowaniu [AKTUALIZACJA]

Skoda Vision E ma kosztować nie mniej niż 40 tysięcy euro, czyli co najmniej 145 tysięcy złotych. O tym, że auto nie będzie tanie, świadczy nie tylko projekt nadwozia, ale też znajdujące się we wnętrzu wstawki. Na przykład podłokietnik dla pasażerów na tylnej kanapie posiada wzór przywodzący na myśl krystalizację wody:

Podawany przez producenta zasięg 500-600 kilometrów NEDC oznacza po uśrednieniu około 368 kilometrów zasięgu według bliższej życiu procedury EPA. Auto ma zadebiutować na rynku najwcześniej w 2020 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]