Skoda podała oficjalną nazwę samochodu, który przedstawiany był dotychczas jako Skoda Vision iV. To SKODA ENYAQ – nazwa ma nawiązywać do irlandzkiego imienia „Enya”, wpisywać się w obecną linię aut (Kodiaq, Karoq, Kamiq) za sprawą „Q” na końcu, ale przez „E” na początku sugerować inny rodzaj napędu niż w reszcie rodziny.

Zaprezentowane w artykule zdjęcia (oprócz napisu) to Skoda Vision iV. Finalna wersja elektrycznego SUV-a/crossovera marki Skoda może więc wyglądać inaczej.

Skoda Enyaq: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Skoda Enyaq to elektryczny crossover coupe marki Skoda zbudowany na platformie MEB. Producent obiecuje „do 500 jednostek zasięgu WLTP” (czytaj: około 400 kilometrów zasięgu realnego), dwa silniki – po jednym na oś – oraz przyspieszenie do 100 km/h wynoszące 5,9 sekundy.

> Nikola Badger = pickup Nikola Motor. Będzie superkondensatorowo-wodorowo-elektryczny

W koncepcyjnej wersji zaprezentowanej rok temu w Genewie Skoda Vision iV/Enyaq posiadała wystające kamery zamiast lusterek. Kamerę zamontowano również na dachu samochodu. Przód z sumiastymi „wąsami” kojarzył nam się z kotem z przymrużonymi ślepiami, tył z kolei wpisywał się w aktualną linię projektową marki:

Marka „Enyaq” nawiązuje do irlandzkiego imienia „Enya” oznaczającego „źródło życia”, ale, jak już opisywaliśmy na wstępie, pierwsza i ostatnia litera są nieprzypadkowe. Jeśli Skoda zdecyduje się na utrzymanie tego nazewnictwa, kolejne elektryczne crossovery/SUV-y czeskiego producenta również będą nosiły nazwy zaczynające się od „E” i kończące na „q”.

Światowa premiera finalnej wersji auta ma się odbyć „wkrótce”. Zapewne wydarzy się to w marcu w Genewie lub po prezentacji Volkswagena ID.4 na kwietniowej wystawie New York Auto Show 2020.

Informacja od Pana Bartka, który zapisał się na Skodę Vision iV. Dzięki!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]