Jak donosi agencja Reuters, od 2020 roku Skoda będzie produkować samochody elektryczne w Mlada Boleslav. Już w 2019 roku rozpocznie się tam produkcja części elektrycznych do hybryd plug-in.

Elektryczne Skody tylko z Mlada Boleslav

W 2019 roku fabryka w Mlada Boleslav rozpocznie masową produkcję części elektrycznych do hybryd plug-in [wszystkich samochodów Volkswagena? – red.]. Pierwsze samochody elektryczne Skoda mają zjechać z taśm produkcyjnych w 2020 roku. Do 2025 roku Skoda chce mieć w ofercie pięć modeli czysto elektrycznych.

> VW I.D. Crozz – CENA: od 170 tysięcy złotych! Recenzja WIDEO I.D. Crozz + wrażenia Autogefuehl [YouTube]

Skoda Superb Hybrid -> Skoda Karoq RS -> Skoda Eliaq

Pierwszym zelektryfikowanym samochodem marki jest Skoda Superb plug-in, która ma się pojawić w sprzedaży w 2019 roku. Również w 2019 roku ma się pojawić Skoda Karoq RS, w której większe turbo może zostać zastąpione przez silnik elektryczny. Pierwszym autem czysto elektrycznym ma być Skoda Vision E / Skoda E / Skoda Eliaq, której debiut zapowiedziano na 2020 rok. Auto prawdopodobnie będzie bliźniaczym rozwiązaniem do VW I.D Crozz.

Oto, jak nowa elektryczna Skoda prezentuje się na renderach oraz zdjęciach wykonanych podczas Salonu Samochodowego Frankfurt 2017:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]