Chińska firma SF Motors zaprezentowała dwa modele elektrycznych crossoverów: SF5 i SF7. Samochody są na etapie prototypów, ale producent chwali się, że platforma każdego z nich pozwala na wyposażenie aut w 1, 2, 3 lub 4 niezależne silniki elektryczne.

Elektryczny SF5 w sprzedaży od… 2018 roku!

Prezes SF Motors, John Zhang, podczas premiery starał się nie szastać wielkimi obietnicami. Żeby nie być gołosłownym, zaprezentował należące do firmy-matki (Sokon) fabryki, które już dziś są przygotowywane do produkcji SF5.

Możliwość rezerwacji mniejszego elektrycznego crossovera (SF5) ma bowiem wystartować już w 2018 roku. Samochody będą dostarczane od 2019 roku. Nie podano ani cen, ani wariantów silnikowych – można się jednak spodziewać, że mniejszy SF5 będzie miał nie więcej niż dwa silniki o łącznej mocy 268-402 koni mechanicznych (200-300 kW).

Z kolei większy SF7 w najdroższym wariancie może dysponować mocą nawet 1000+ koni mechanicznych, co ma pozwolić mu na przyspieszenie do 97 km/h (60 mph) w mniej niż 3 sekundy.

SF Motors deklaruje, że pojemność baterii samochodów pozwoli im na przejechanie 480 kilometrów na jednym ładowaniu. Firma pracuje również nad systemami autonomicznej jazdy, które mają trafić na rynek w 2020 roku.

> Wypadek Tesli X [WIDEO]. Wina Autopilota czy człowieka?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.6]