Jeden z naszych Czytelników znalazł na stronie Tesli oferty pracy dotyczące Polski. Na razie jest ich pięć, pochodzą z 5 listopada, ale sugerują, że centrum serwisowe Tesli w Polsce jest coraz bliższe uruchomienia. Można się spodziewać, że nie wystartuje później niż w 2019 roku – w Warszawie.

Tesla: praca w Polsce? Potrzebujemy specjalistów do serwisu

Zgodnie z ogłoszeniami widocznymi na stronie, Tesla szuka dziś w Polsce pracowników serwisu, nie salonu. Potrzebne są osoby z następującymi kwalifikacjami i doświadczeniami (źródło):

  • technika serwisowego (x2),
  • doradcy serwisowego,
  • doradcy ds. części,
  • kierownika serwisu.

Co ciekawe, w opisie stanowiska technika serwisowego mówi się o współpracy z doświadczonymi (starszymi) technikami, ale na stronie nie widnieją dla nich żadne oferty zatrudnienia. To oznacza, że albo już ich zatrudniono, albo też zostaną oni tymczasowo przydzieleni do Polski z pobliskich lokalizacji – na przykład z Berlina.

> Cena Tesla Model 3 w Europie już znana: od ~264 tysięcy złotych. Zamówienia najpóźniej od 31.12.2018

Wszystkie oferty dotyczą stolicy, co jednoznacznie sugeruje, że serwis lub salon Tesli w Polsce zostanie uruchomiony w Warszawie. Do niedawna mówiono również o Poznaniu jako o rozsądnej lokalizacji, takich ogłoszeń jednak na stronie nie widać. Żeby ocenić, kiedy punkt powinien być gotowy, poprosiliśmy o opinię jednego z najlepszych polskich ekspertów ds. HR, Piotra Machowskiego:

Z uwagi na bardzo dobre skojarzenia z marką Tesla, zakładam, że rekrutacja pracowników nie powinna zająć więcej niż 3-4 miesiące. Jeśli jego uruchomienie to kwestia tylko ludzi, to na maj 2019 powinni być gotowi – ale to oczywiście spekulacja.

Inny nasz Czytelnik, Pan Rafał, zauważył jeszcze jedną ciekawostkę: w Tilburgu (Holandia) jest praca dla pracownika wsparcia technicznego ze znajomością języka angielskiego i polskiego (źródło). Prace przygotowawcze do uruchomienia jednostki w Polsce przebiegają zatem pełną parą.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.8]