IAA 2019. Seat podał ceny Seata Mii Electric (właściwie: Mii electric) w Niemczech. Bez uwzględniania dopłat samochód ma kosztować od 20 680 euro, co oznacza, że auto będzie najtańsze z trójki Seat Mii Electric – Skoda CitigoE iV – VW e-Up. Taka wartość odpowiadałaby w Polsce kwocie około 75 tysięcy złotych.

Elektryczny Seat Mii w cenie od 75 tysięcy złotych?

Powyższe wartości wyliczyliśmy jak zwykle bazują na podstawie obliczonej wcześniej ceny VW e-Up (2020). To na razie wstępne szacunki i niewykluczone, że ostateczne wartości będą inne, prawdopodobnie wyższe.

Gdyby jednak nasze obliczenia okazały się prawdziwe, nabywca samochodu byłby upoważniony do otrzymania dopłaty w wysokości 30 procent wartości auta. A to oznaczałoby, cena Seata Mii Electric w Polsce zjechałaby do poziomu niecałych 53 tysięcy złotych. Jak na całkowicie elektryczne auto segmentu A, byłaby to naprawdę okazja!

> Skoda Citigo e iV: CENA od 20 950 euro bez dopłat. W Polsce będzie od około 76 tysięcy złotych?

Dane techniczne Seata Mii Electric? Tak samo, jak pozostała dwójka trojaczków, auto wyposażone jest w baterię o pojemności 32,3 kWh (pojemność całkowita: 36,8 kWh), silnik o mocy 61 kW (83 KM), 210 Nm momentu obrotowego i oferuje 260 km WLTP, co powinno przełożyć się na około 220 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym.

Produkcja samochodu rozpocznie się w Bratysławie w czwartym kwartale 2019 roku. Przedsprzedaż w wybranych regionach ma ruszyć w połowie września, auto będzie dostępne w Polsce. W Niemczech samochód oferowany jest w leasingu za 145 euro bez wstępnej wpłaty, co czyni tę ofertę absolutnie najlepszą na rynku, gdy chodzi o samochody elektryczne (identyczna kwota jest w CitigoE iV, ciut drożej jest przy e-Up).

> Volkswagen ID.3: wymiary, dane techniczne, cena i wszystko to, co wiemy po premierze

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]