Niemiecki tygodnik Auto Bild pokusił się o stworzenie zestawienia nadchodzących premier Audi. Są wśród nich modele spalinowe, ale redakcję www.elektrowoz.pl szczególnie zainteresowały elektryczne Audi A6, Audi A4 czy modele hybrydowe, ładowane z gniazdka oraz łagodne hybrydy. Wersje czysto spalinowe sobie darowaliśmy.

Elektryczne Audi – premiery

Poniższe daty należy uznawać za przybliżone, a wizualizacje – za robocze. W przypadku niektórych aut (np. Audi Elaine) nazwą posługiwano się jako synonimem rozwiązań technologicznych, choć prezentowano konkretne wersje nadwoziowe. Projekty po 2017 roku to renderingi, które różnią się szczegółami i klasami. Wiele nazw może być tylko nazwami roboczymi, które później przerodzą się w nazwy konkretnych modeli, na przykład Audi e-tron Quattro może stać się Audi Q5 e-tron.

Nowe Audi 2017

Nowe Audi A8

Pod koniec 2017 roku ma zadebiutować nowe Audi A8. Początkowo będzie dostępne jako wersja spalinowa i łagodna hybryda (ang. mild-hybrid), docelowo ma się pojawić również wersja ładowana z gniazdka (plug-in), czyli Audi A8 e-tron. Ten model ma zostać wyposażony w silnik spalinowy TFSI o pojemności 3.0 litra oraz silnik elektryczny. Łączna moc układu ma wynieść 449 koni mechanicznych.

> Mild-hybrid – co to znaczy i ile kosztuje? [+oficjalna cena A8]

Nowe Audi 2018

Audi A7

Nowe Audi A7 ma się pojawić w sprzedaży w 2018 roku. Auto przejdzie facelifting i, co ciekawe, wszystkich wersjach silnikowych ma być dostępne jako łagodna hybrda (MHEV).

Nowe Audi A6

Nowe Audi A6 zadebiutuje w 2018 roku. Nie wiadomo nic nawet o łagodnej hybrydzie. Auto Bild spekuluje jednak, że wyczynowa wersja RS 6 będzie dostępna w ofercie z silnikiem elektrycznym (hybryda plug-in) o mocy powyżej 350 koni mechanicznych.

Nowe Audi Q3

Oprócz cywilnych wersji z silnikami 3-cylindrowymi i usportowionych z silnikami 5-cylindrowymi, pojawi się wariant Audi Q3 ładowany z gniazdka, hybrydowy. Samochód ma wykorzystywać elektryczny zestaw napędowy VW e-Golfa.

Audi e-tron Quattro / Audi Q6 e-tron / Audi C-BEV

E-tron Quattro ma być pierwszym elektrycznym crossoverem Volkswagena. Samochód bazuje na nadwoziu Audi Q5 i ma być wyposażony w akumulatory o pojemności od 70 do 105 kilowatogodzin (kWh), co pozwoli mu na osiągnięcie realnego zasięgu 334 kilometrów (Audi e-tron Quattro NEDC = 500 km).

> Elektryczny SUV Audi e-tron quattro [FOTO] złapany z przyczepką

Nowe Audi RS 7

Pod koniec 2017 roku ma się pojawić Audi RS 7 z silnikiem spalinowym V8 o pojemności czterech litrów wspieranym przez silnik elektryczny – czyli jako wersja plug-in. Zespół napędowy ma pochodzić z Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid.

Nowe Audi 2019

Audi Q4

Audi Q4 będzie produkowany na Węgrzech i ma występować w wersji elektrycznej oraz z silnikami spalinowymi.

Audi Elaine / Audi e-tron Sportback / Audi A6 Allroad

W 2019 roku na rynku zadebiutuje Audi Elaine, o którym Auto Bild mówi, że będzie nowym wcieleniem Audi A6 Allroad. Samochód ma być wyposażony w baterie o pojemności 95 kWh, dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 429 koni mechanicznych i system autonomicznej jazdy 4. poziomu.

Nowe Audi 2020

Audi e-tron crossover / CUV

Crossover Audi e-tron ma być blisko spokrewniony z VW I.D. Crozz, który zadebiutuje w tym samym okresie. Samochód ma powstać na nowej platformie Volkswagena: MEB. Jednak nie wszystkie modele z niej skorzystają – Audi zadeklarowało bowiem opracowanie własnej wersji platformy, PPE:

> Elektryczne Audi ODCINA SIĘ od Volkswagena: nowa szyna danych, własne silniki i inwertery

Szybkość maksymalna samochodu wyniesie około 180 km/h, baterie będą miały 50-60 kWh pojemności.

Nowe Audi 2021

Audi e-tron GT

E-tron GT to w rzeczywistości Porsche Mission E (platforma J1) w szatach Audi. Samochód ma być dostępny z dwoma silnikami elektrycznymi w różnych wariantach mocowych. Najsłabsze Quattro ma mieć 400 koni mechanicznych mocy.

Nowe Audi 2022

Audi e-tron SUV

W 2022 roku, gdy baterie potanieją, samochody elektryczne będą mogły rozpocząć penetrację różnych segmentów. Audi e-tron SUV ma mieć baterie o pojemności 60 lub 80 kWh i silniki o mocy od 101 do 302 koni mechanicznych.

Nowe Audi 2023

Audi e-tron 7

E-tron 7 ma być nowym wcieleniem Audi A6 kombi (Avant). Samochód ma osiągnąć rozmiary Audi A8.

Audi e-tron 5 Avant / Audi A5 e-tron

Tuż po e-tron 6, czyli nowym Audi A6 Avant (?), na rynku ma się pojawić nowe wcielenie Audi A5. Elektryczny model e-tron 5 Avant funkcjonowalnie ma lokować się pomiędzy obecnymi Audi A4 i Audi A6, wizualnie będzie umiejscowiony pomiędzy Audi A5 i Audi e-tron CUV (VW I.D. Crozz).

Nowe Audi 2024

Audi e-tron 9 Sportback / Audi A9 e-tron

Nowe Audi e-tron 9 ma zostać zbudowany na platformie Q6 e-tron, a nie Porsche Mission E vel Porsche J1. Samochód ma mieć trzy silniki elektryczne, w tym jeden z przodu i dwa z tyłu. Pojemność baterii ma wynieść 90-100 kilowatogodzin (kWh), żeby zapewnić limuzynie jednocześnie moc i zasięg, bez kompromisów.

> Audi A9 e-tron Sportback [FOTO] w 2024 roku? Cóż za limuzyna!

Nowe Audi 2025

Audi Aicon / Audi A8 e-tron?

Najpóźniej w 2025 roku ma się na rynku pojawić Audi Aicon, całkowicie autonomiczna limuzyna Audi. Samochód ma być dostępny z siedzeniami 2+2, w kabinie, w której na próżno szukać kierownicy:

Warto obejrzeć: galeria Auto Bild

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]