Czy samochód może jeździć na powietrze? Może! Taki właśnie jest AirPod 2.0: trójkołowiec napędzany sprężonym powietrzem. Według deklaracji producenta, pojazd jest w stanie rozpędzić się do około 80 kilometrów na godzinę i przejechać na jednym tankowaniu nawet 150 kilometrów!

AirPod 2.0 – jak to działa?

AirPod napędzany jest za pomocą sprężonego powietrza. Z zamontowanej w podwoziu butli powietrze stopniowo trafia do cylindra w silniku. Ten rozpędza wał i koła pojazdu. Sądząc po niektórych ujęciach z poniższego wideo, mamy do czynienia raczej z cylindrem wirującym (silnik Wankla) niż pracującym posuwisto-zwrotnie.

Tankowanie i zasięg

Czas tankowania? Podłączony do domowego gniazdka AirPod „ładuje się” w ciągu czterech godzin. „Ładuje się”, czyli wykorzystuje wewnętrzny kompresor do napełnienia butli sprężonym powietrzem. Przy wykorzystaniu zewnętrznego kompresora, czas uzupełniania powietrza wynosi zaledwie trzy minuty.

> Chińska Tesla w sprzedaży od I kwartału 2018 roku! Alibaba inwestuje w Xpeng

Szybkość maksymalna? Producent AirPoda twierdzi, że pojazd jest w stanie rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę. Jego maksymalny zasięg to około 160 kilometrów przy powolnej – lub 150 kilometrów przy normalnej miejskiej jeździe. W eksploatacji AirPod ma być trzykrotnie tańszy niż elektryczny odpowiednik.

Cena AirPoda to równowartość około 36 tysięcy złotych. Dostawy pojazdu miały właśnie się rozpocząć w Stanach Zjednoczonych, ale producent nieszczególnie chwali się liczbą zamówień.

> BMW iX3 [FOTO] – tak będzie wyglądał elektryczny crossover BMW?!

AirPod w reportażu CNN:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.6]