Fanpage Elektroauto im Alltag opublikował na Facebooku zdjęcia ładującego się Opla Ampera E (brat-bliźniak Chevroleta Bolta). Na zdjęciach świetnie widać, jak rozgrzewają się poszczególne elementy samochodu.

Ładowanie samochodu elektrycznego w podczerwieni

Opel Ampera E podłączony do stacji ładowania rozgrzewa się od spodu, czyli w miejscu, w którym znajduje się bateria oraz przewody i prawdopodobnie chłodnica płynu odbierającego ciepło od ogniw. Auto się nie porusza, pracują tylko wentylatory, więc rozgrzane powietrze rozchodzi się po całej komorze silnika.

> Awaria aplikacji Tesli, ludzie bez dostępu do aut

Samochód ładowany jest prądem stałym z użyciem złącza CCS Combo 2. Na zdjęciu profilowym fanpage widać, że ładowanie odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem grubych pinów odpowiadających za prąd stały (DC), które potrafią rozgrzać się do 70+ stopni. Jak podkreśla Elektroauto im Alltag, to prawdopodobnie problem (awaria) złącza, ponieważ jego maksymalna temperatura nie powinna przekraczać 60 stopni Celsjusza.

Na fanpage są też zdjęcia z Tesli P85D, stacji ładowania podczas pracy, innych wtyczek. Wszystkie zostały wykonane z użyciem kamery Flir E8. Warto zobaczyć!

Zdjęcia dzięki uprzejmości (c) Elektroauto im Alltag

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]