Poprzeczny bagażnik pickupa Riviana R1T intrygował nas już wtedy, gdy producent go zaprezentował (pierwsze zdjęcie poniżej). Teraz firma udowadnia, że można go wykorzystać w naprawdę kreatywny sposób – zamiast wozić w nim belki można zamontować w nim mały blat kuchenny. Z pełnym wyposażeniem!

Rivian z mnóstwem dobrych pomysłów

Nowa funkcja samochodu została zaprezentowana podczas targów Overland Expo. Niewielka przestrzeń w skrzyni ładunkowej, do której prowadzą boczne drzwi, została wyposażona w wysuwany – jak można się domyślać – blat kuchenny. Blat zawiera mnóstwo schowków i szufladek, ulokowano w nim nawet dwie indukcyjne płyty grzewcze, zbiornik na 18,9 litra wody oraz, uwaga, zlew!

Jedna z pierwszych prezentacji bocznych drzwiczek do skrzyni ładunkowej Riviana R1T (c) Rivian

Pomysł wygląda na znacznie lepszy i bardziej praktyczny niż zastawa stołowa spakowana pod maską Mercedesa-Maybacha Vision, czyli prototypu, który nie wiadomo, kiedy wejdzie do produkcji:

Nie wiadomo, czy Rivian zdecyduje się na wprowadzenie blatu kuchennego jako opcjonalnego wyposażenia samochodu. Trzeba jednak przyznać, że jest to zestaw, który bardzo zmienia spojrzenie na auto. Zamiast ekscytować się zmienionym kształtem nawiewów czy „ambientowym” podświetleniem wnętrza – to naprawdę takie istotne? – otrzymujemy coś niezwykle przydatnego w każdej dłuższej podróży.

> Tesla Model 3 Performance – RECENZJA Alex on Autos [YouTube]

Nawet jeśli jest to tylko gadżet, to sprawia on, że zwykły pickup zaczyna konkurować z kamperem. O ile oczywiście Riviana R1T można nazwać zwykłym pickupem: samochód ma cztery silniki o maksymalnej mocy 710 KM i jest w stanie przyspieszyć do 97 km/h (0-60 mph) w 3 sekundy! Auto może zostać wyposażone w baterię o pojemności nawet 180 kWh, która powinna pozwolić na przejechanie ponad 640 kilometrów na jednym ładowaniu.

Oraz umożliwi zagotowanie wody na herbatę na wbudowanej płycie indukcyjnej, kiedy dotrzemy już na miejsce…

Zdjęcia: człowiek z psem (c) Rivian, pozostałe (c) Electrek

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]